2025-ci ilin yanvar-dekabr aylarında Azərbaycanda bank sektorunun, o cümlədən banklar da daxil olmaqla, maliyyə institutlarına verdiyi kreditlərin həcmi 525.8 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 96,3 milyon manat və ya 22,42% azalıb.
2024-cü ilin yanvar-dekabr aylarında bu rəqəm 429.5 milyon manat idi. Hesabat dövründə xarici valyutada verilən kreditlər isə azalıb.
Belə ki, 2024-cü illə müqayisədə 6,9 milyon manat və ya 4,54% geriləyərək 145.2 milyon manata düşüb. Müvafiq göstərici 2024-cü ilin eyni dövründə 152.1 milyon manat olmuşdu.

В январе-декабре 2025 года объем кредитов, предоставленных банковским сектором Азербайджана, включая банки и финансовые институты, составил 525,8 миллиона манатов.
Как сообщает Valyuta.az, этот показатель снизился на 96,3 миллиона манатов или на 22,42% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
В январе-декабре 2024 года данный показатель составлял 429,5 миллиона манатов. За отчетный период объем кредитов в иностранной валюте также уменьшился.
Так, по сравнению с 2024 годом, объем кредитов снизился на 6,9 миллиона манатов или на 4,54%, до 145,2 миллиона манатов. Соответствующий показатель за аналогичный период 2024 года составлял 152,1 миллиона манатов.