Səudiyyə Ərəbistanının “Dar Global” inkişaf şirkəti “Trump” brendi altında iki lüks layihənin icrasına başladığını elan edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, “Reuters” agentliyinin məlumatına görə, Ər-Riyad və Ciddə şəhərlərində ümumi dəyəri 10 milyard dollar olan qolf-klubu və otel inşa olunacaq.
“Trump International Golf Club” qapalı kompleks formatında reallaşdırılacaq. Layihəyə qolf meydançası, lüks otel və premium sinif yaşayış kompleksləri daxil olacaq. Obyektin ümumi sahəsi 2,6 milyon kvadratmetr təşkil edəcək. Ciddə şəhərində isə ofis və yaşayış sahələrini əhatə edən çoxfunksiyalı “Trump Plaza” kompleksinin tikintisi planlaşdırılır.
“Dar Global”ın baş icraçı direktoru Ziyad əl-Çaarın sözlərinə görə, bu layihələrin həyata keçirilməsi Səudiyyə Ərəbistanının iqtisadiyyatın şaxələndirilməsini, neftdən asılılığın azaldılmasını və birbaşa xarici investisiyaların cəlb olunmasını hədəfləyən “Vision-2030” inkişaf strategiyasına uyğundur.

В Саудовской Аравии будет построен гольф-клуб и отель под брендом Trump общей стоимостью 10 млрд долларов.
Девелоперская компания Dar Global объявила о начале реализации двух люксовых проектов под брендом Trump в Саудовской Аравии.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на агентство Reuters, в городах Эр-Рияд и Джидда планируется строительство гольф-клуба и отеля с совокупным объемом инвестиций в 10 млрд долларов.
Проект Trump International Golf Club будет реализован в формате закрытого комплекса. Он включает в себя гольф-поле, роскошный отель и жилые комплексы премиум-класса. Общая площадь объекта составит 2,6 млн квадратных метров. В Джидде также планируется возведение многофункционального комплекса Trump Plaza, который объединит офисные и жилые помещения.
По словам генерального директора Dar Global Зияда аль-Чаара, реализация этих проектов соответствует стратегии развития Vision 2030, направленной на диверсификацию экономики Саудовской Аравии, снижение зависимости от нефтяных доходов и привлечение прямых иностранных инвестиций.