Qurban bayramında bölgələrdə istirahət neçəyə başa gələcək?
Qarşıdan Qurban bayramı gəlir. Bir çox insan bayram günlərini ailəsi və yaxınları ilə birlikdə istirahətdə keçirməyi planlaşdırır. Bu dövrdə ən çox üstünlük verilən məkanlardan biri də bölgə otelləridir. Bayram günləri yaxınlaşdıqca region hotellərinə maraq artır, bəzi məkanlarda isə artıq boş yerlər tükənmək üzrədir.
Valyuta.az bölgə otellərində Qurban bayramı günləri üçün təqdim olunan qiymətləri və paketləri araşdırıb.
Ulus Otel - Xankəndi
27, 28 və 29 may tarixləri üçün bütün otaqlar dolub.
30 may tarixi üçün 1 “double” və 1 “twin” otaq mövcuddur. 4 nəfərlik yerləşmə qiyməti səhər yeməyi daxil olmaqla 200 AZN-dir.
Yeddi Gözəl Otel - Qəbələ
2 nəfərlik 1 gecəlik paket 185 AZN təşkil edir.
Qiymətə səhər yeməyi, axşam yeməyi, canlı musiqi proqramı, sauna və idman zalından istifadə daxildir.
Qəbələ Garden Otel
28 may tarixi üçün boş yer yoxdur.
Bayram günlərində 2 nəfərlik “Standard” otağın 1 gecəlik qiyməti 213 AZN-dir. Qiymətə səhər yeməyi və SPA xidmətləri daxildir. SPA paketinə qapalı hovuz, idman zalı, sauna, türk hamamı və buxar otağından istifadə daxildir.
30 may tarixində də qiymət eyni qalır. 31 may tarixində isə 2 nəfərlik standart otaq 180 AZN olacaq.
İsmayıllı Resort & Hotel
Standart otaq üzrə 1 gecəlik qiymət səhər yeməyi daxil olmaqla 120 AZN-dir.
Şəki Palace Otel
Bayram günləri üçün boş otaq qalmayıb.
Marxal Resort & Spa - Şəki
27, 28, 29 və 30 may tarixləri üçün 2 nəfərlik 1 gecəlik yerləşmə qiyməti 220 AZN təşkil edir.
Qiymətə açıq bufet səhər yeməyi, canlı musiqi proqramı, oyun meydançası, uşaq otağı və SPA xidmətləri daxildir.
Quba Shahdag Truskavets
2 nəfərlik yerləşmə - 140 AZN
4 nəfərlik yerləşmə - 240 AZN
Qiymətə səhər, günorta və axşam yeməkləri (açıq bufet), gecələmə, bayram tədbiri, canlı musiqi, qapalı aquapark, sauna, türk hamamı, qapalı hovuz və “Kids Club” daxildir.
Təngəaltı Resort - Quba
Ekonom otaq - 110 AZN
Standart otaq - 125 AZN
Jakuzzili otaq - 180 AZN
Deluxe otaq - 155 AZN
Junior Suite - 175 AZN
Qiymətə səhər yeməyi, qapalı hovuz və müəyyən SPA xidmətləri daxildir. Bunlara sauna, türk hamamı, qadınlar və kişilər üçün fitnes zalları daxildir.
0–12 yaş arası ilk uşaq üçün yerləşmə ödənişsizdir. 12 yaşdan yuxarı şəxslər üçün əlavə 20 AZN tələb olunur.
AğSaray Otel - Mingəçevir
27, 28 və 29 may tarixləri üçün 2 nəfərlik otaq səhər yeməyi daxil olmaqla 150 AZN-dir.
Premium Hotel - Gəncə
27, 28 və 29 may tarixləri üzrə 2 nəfərlik otağın 1 günlük qiyməti səhər yeməyi daxil olmaqla 110 AZN təşkil edir.
Qusar Qala
Otelin əməkdaşının sözlərinə görə, hazırda 2 nəfərlik yalnız 1 kotej mövcuddur. Kotecin qiyməti 120 AZN təşkil edir.

Цены и наличие номеров в региональных отелях на Курбан-байрам - СПИСОК
Приближается праздник Курбан-байрам. Многие планируют провести праздничные дни в отдыхе с семьей и близкими. В этот период одним из самых популярных мест становятся региональные отели. По мере приближения праздников растет интерес к таким гостиницам, и в некоторых из них места уже практически закончились.
Редакция Valyuta.az проанализировала цены и пакеты услуг, предлагаемые региональными отелями на дни Курбан-байрама.
Отель Ulus – Ханкенди
Все номера заняты на 27, 28 и 29 мая.
На 30 мая доступны 1 «double» и 1 «twin» номер. Стоимость размещения на 4 человека с завтраком составляет 200 AZN.
Отель Yeddi Gözəl – Габала
Пакет на 1 ночь для 2 человек стоит 185 AZN.
В стоимость включены завтрак, ужин, живая музыкальная программа, сауна и тренажерный зал.
Qabala Garden Otel
Свободных номеров на 28 мая нет.
Цена за ночь в стандартном номере на 2 человек во время праздников составляет 213 AZN. В стоимость включены завтрак и СПА-услуги. СПА-пакет предусматривает посещение бассейна, тренажерного зала, сауны, турецкой бани и паровой комнаты.
На 30 мая цена остается прежней. На 31 мая стоимость стандартного номера для 2 человек составит 180 AZN.
İsmayıllı Resort & Hotel
Стоимость проживания в стандартном номере на одну ночь с завтраком составляет 120 AZN.
Отель Şəki Palace
Свободных номеров на праздничные дни нет.
Marxal Resort & Spa – Шеки
Стоимость размещения на 27, 28, 29 и 30 мая в номере на 2 человека за одну ночь составляет 220 AZN.
В стоимость включены открытый шведский стол на завтрак, живая музыка, игровая площадка, детская комната и СПА-услуги.
Quba Shahdag Truskavets
Размещение на 2 человека – 140 AZN
Размещение на 4 человека – 240 AZN
В стоимость включены завтрак, обед и ужин (открытый шведский стол), проживание, праздничное мероприятие, живая музыка, крытый аквапарк, сауна, турецкая баня, крытый бассейн и Детский клуб.
Təngəaltı Resort – Губа
Эконом номер – 110 AZN
Стандартный номер – 125 AZN
Номер с джакузи – 180 AZN
Deluxe номер – 155 AZN
Junior Suite – 175 AZN
В стоимость включены завтрак, крытый бассейн и определённые СПА-услуги, включая сауну, турецкую баню, фитнес-залы для женщин и мужчин.
Проживание для первого ребенка в возрасте от 0 до 12 лет бесплатно. За детей старше 12 лет взимается дополнительная плата в размере 20 AZN.
Отель AğSaray – Мингечевир
Стоимость номера на 2 человека с завтраком на 27, 28 и 29 мая составляет 150 AZN.
Premium Hotel – Гянджа
Стоимость одноместного номера с завтраком на 27, 28 и 29 мая для 2 человек составляет 110 AZN.
Qusar Qala
По словам сотрудника отеля, в настоящее время доступен только один коттедж на 2 человека. Стоимость коттеджа составляет 120 AZN.