Qumar saytından 2 min manat udan şəxs 3 min manat cərimələnib.
Valyuta.az Qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, 1999-cu ildə İsmayıllı rayonunun Zərnava kəndində anadan olmuş və həmin kənddə yaşayan F.G. barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 525-ci maddəsi ilə protokol tərtib edilib, işə məhkəmədə baxılıb.
Məlum olub ki, F.G. "Pin Up" onlayn qumar saytına daxil olaraq kazino oynayıb və 6 ay ərzində 2 min manata yaxın pul udub. O məhkəmədə deyib ki, hansı məbləğdə pul uduzduğunu bilmir. Çünki uduzduğu pul udduğundan daha çoxdur. Həmçinin qeyd edib ki, ona tətbiq edilən cəriməni ödəmək iqtidarında olmayacaq.

Человек, выигравший 2 тысячи манатов на сайте азартных игр, был оштрафован на 3 тысячи манатов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, в отношении Ф.Г., 1999 года рождения, уроженца и жителя села Зернава Исмаиллинского района, был составлен протокол по статье 525 Кодекса об административных проступках, после чего дело было рассмотрено в суде.
Выяснилось, что Ф.Г. зарегистрировался на онлайн-сайте азартных игр «Pin-Up», играл в казино и в течение 6 месяцев выиграл около 2 тысяч манатов. В суде он заявил, что не знает, какую сумму проиграл, поскольку проигрыш оказался больше выигрыша. Также он отметил, что не сможет оплатить назначенный ему штраф.
Решением суда правонарушитель был привлечён к административной ответственности в виде штрафа в размере 3000 манатов.