Elnur İbrahimov Naxçıvan Muxtar Respublikası (MR) İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi İdarə Heyətinin sədri vəzifəsindən azad edilib.
Valyuta.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan MR Ali Məclisi sədrinin birinci müavini Bəxtiyar Məmmədov müvafiq Sərəncam imzalayıb.
Digər bir sərəncamla isə həmin vəzifənin müvəqqəti icrası Agentliyin İdarə Heyəti sədrinin müavini Vüsal Cəmil oğlu Məmmədova həvalə edilib.
Qeyd edək ki, Elnur İbrahimov 2023-cü il mayın 2-də "Naxçıvan Muxtar Respublikasının İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi" publik hüquqi şəxsin direktoru təyin edilmişdi.

Эльнур Ибрагимов освобождён от должности председателя правления Государственного агентства по обязательному медицинскому страхованию Нахчыванской Автономной Республики (НАР).
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Report, соответствующее распоряжение подписал первый заместитель председателя Верховного Меджлиса НАР Бахтияр Мамедов.
Другим распоряжением временное исполнение обязанностей на этой должности возложено на заместителя председателя правления Агентства Вюсала Джамил оглу Мамедова.
Отметим, что Эльнур Ибрагимов был назначен директором публичного юридического лица «Государственное агентство по обязательному медицинскому страхованию Нахчыванской Автономной Республики» 2 мая 2023 года.