“ABB”də İdarəedici direktor vəzifəsinə təyinat olub.
A.Abbasov bu vəzifəyə qədər ABB-də 2024-2026-cı illərdə Pərakəndə ofisin rəhbəri, 2022-2026-cı illərdə isə pərakəndə seqment üzrə tribe rəhbəri vəzifələrində çalışıb.
2018-2023-cü illərdə “Prime Insurance” sığorta şirkətində Müşahidə Şurası sədrinin müavini, 2021-2022-ci illərdə “PAŞA Bank”da Baş icraçı direktora müşavir və Pərakəndə bankçılıq departamentinin direktoru vəzifələrində işləyib.
12 il ərzində isə “Bank of Baku”da müxtəlif vəzifələrdə çalışıb. Bu vəzifələr arasında İT, ödəniş sistemləri və biznes proseslərinin idarə edilməsi üzrə baş direktor, rəqəmsal bankçılıq və layihələrin idarə edilməsi departamentinin direktoru, Məhsulun yaradılması komitəsinin sədri, Tərəfdaşlıq və alternativ satış departamentinin direktoru vəzifələri yer alır.
O, 2002-2007-ci illərdə Bakı şəhərində yerləşən Milli Aviasiya Akademiyasında menecment ixtisası üzrə tətbiqi elmlər bakalavrı, 2019-2022-ci illərdə isə Şeffild Universitetində biznesin idarə edilməsi üzrə magistr (MBA) təhsili alıb.
İstifadəçilərin abunəliyi ləğv etməsini çətinləşdirən proseslərə görə 75 milyon dollar cərimə olundu

В «ABB» назначен управляющий директор.
До назначения на эту позицию А. Аббасов работал руководителем розничного офиса в ABB в 2024–2026 годах, а также был руководителем трибы по розничному сегменту в 2022–2026 годах.
В период с 2018 по 2023 год он занимал пост заместителя председателя наблюдательного совета в страховой компании «Prime Insurance», а в 2021–2022 годах работал советником генерального директора и директором департамента розничного банкинга в «PAŞA Bank».
В течение 12 лет также занимал различные должности в «Bank of Baku». В их числе — директор по ИТ, платежным системам и управлению бизнес-процессами, директор департамента цифрового банкинга и управления проектами, председатель комитета по разработке продуктов, директор департамента партнерства и альтернативных продаж.
В 2002–2007 годах он получил степень бакалавра прикладных наук по менеджменту в Национальной авиационной академии в Баку, а в 2019–2022 годах — степень магистра делового администрирования (MBA) в Университете Шеффилда.