Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin Əməyin Mühafizəsi Mərkəzinə yeni departament direktoru təyin edilib.
Valyuta.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Nigar Əkbərovaya mərkəzin "İnsan resurslarının idarə edilməsi və proseslərin təkmilləşdirilməsi departamenti"nin direktoru vəzifəsi həvalə olunub.
N.Əkbərova bu vəzifəsinə qədər, 2025-ci ildən Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyinin (DOST) törəmə cəmiyyəti olan “DOST İş Mərkəzi” MMC-də Monitorinq və Hüquq şöbəsinin müdiri vəzifəsini icra edib. Bundan başqa o, 2024-cü ildən 2025-ci ilə qədər "İcbari Sığorta Bürosu”nda çalışıb.

В Министерство труда и социальной защиты населения Азербайджана назначен новый директор департамента Центра охраны труда при Служба трудовой инспекции.
По информации Valyuta.az, Нигяр Акперовой поручена должность директора Департамента управления человеческими ресурсами и совершенствования процессов Центр охраны труда.
До назначения, с 2025 года, она занимала должность начальника отдела мониторинга и права в ООО «DOST İş Mərkəzi», являющемся дочерней структурой Агентство устойчивого и оперативного социального обеспечения (DOST). Кроме того, в 2024–2025 годах Акперова работала в Бюро обязательного страхования.