“Burger King” 10 ildən sonra ilk dəfə “Whopper”i dəyişir
“Burger King” məşhur “Whopper” burgerində son 10 ilə yaxın müddətdə ilk dəfə dəyişiklik edir. Şirkət bu addımın müştərilərin çoxsaylı müraciətlərindən sonra atıldığını açıqlayıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, fast-food şəbəkələri menyularını tez-tez yeniləsə də, hər brendin simvolik məhsulu olur. “McDonald’s” üçün “Big Mac” nədirsə, “Burger King” üçün də “Whopper” odur.
Alovda qızardılmış kotlet, kahı, pomidor, soğan, turşu xiyar, ketçup və mayonezlə hazırlanaraq küncütlü bulkada təqdim edilən “Whopper” uzun illərdir brendin əsas məhsulu sayılır. Şirkət hətta müştərilərə birbaşa brend prezidenti Tom Kurtisə mesaj və ya zəng etmə imkanı da yaradıb.
“Whopper”də hansı dəyişikliklər edilib?
Şirkət açıqlayıb ki, burgerdə üç kiçik, lakin diqqətəlayiq yenilik tətbiq olunub:
Qablaşdırma dəyişir: “Whopper” artıq kağıza bükülmüş formada deyil, xüsusi qutuda təqdim olunacaq. Bu, burgerin formasının pozulmaması və içliklərin kənara axmaması üçün nəzərdə tutulub.
Bulkada yenilik: Bulkada keyfiyyət və dad baxımından təkmilləşdirmə edilib.
Mayonez yenilənib: Daha premium və zəngin dad üçün mayonezin tərkibi dəyişdirilib.
Burgerin əsas tərkibi - dörddəbir funtluq (quarter-pound) alovda qızardılmış mal əti kotleti, kahı, pomidor, soğan, turşu xiyar, ketçup və mayonez – dəyişməz qalır.
“Whopper bir ikonadır, ona görə də onu yenidən ixtira etmək niyyətində deyildik. Sadəcə müştərilərin birbaşa rəylərinə əsaslanaraq onu daha da təkmilləşdirdik”, - deyə şirkət prezidenti Tom Kurtis bildirib.

Burger King впервые почти за десятилетие вносит изменения в свой знаменитый бургер «Whopper». Компания заявила, что пошла на этот шаг после многочисленных обращений клиентов.
Как сообщает Valyuta.az, сети фастфуда часто обновляют меню, однако у каждого бренда есть символический продукт. Если для McDonald's таким является «Big Mac», то для Burger King — это «Whopper».
«Whopper», приготовленный с котлетой из говядины на открытом огне, с салатом, помидорами, луком, маринованными огурцами, кетчупом и майонезом, подаётся в булочке с кунжутом и уже много лет считается главным продуктом бренда. Компания даже предоставила клиентам возможность напрямую отправить сообщение или позвонить президенту бренда Тому Кёртису.
Какие изменения внесены в «Whopper»?
Компания сообщила о трёх небольших, но заметных нововведениях:
Упаковка меняется: теперь «Whopper» будет подаваться не в бумажной обёртке, а в специальной коробке. Это сделано для того, чтобы бургер не терял форму и начинка не вываливалась.
Обновлена булочка: улучшены её качество и вкус.
Изменён майонез: его состав обновлён для более премиального и насыщенного вкуса.
При этом основная рецептура — четвертьфунтовая говяжья котлета, приготовленная на огне, салат, помидоры, лук, маринованные огурцы, кетчуп и майонез — остаётся без изменений.
«Whopper — это икона, поэтому мы не собирались его переизобретать. Мы лишь усовершенствовали его, основываясь на прямых отзывах клиентов», — заявил президент компании Том Кёртис.