"Harper" 47 milyon dollar investisiya alıb
Sığorta və risk idarəetməsi sahəsində fəaliyyət göstərən "Harper" 47 milyon dollar investisiya cəlb edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, şirkət yeni investisiyanı mühəndislik komandasının genişləndirilməsinə, texnologiyanın təkmilləşdirilməsinə və brend tanınmasının artırılmasına yönəldəcəyini açıqlayıb.
2024-cü ildə Dakotah Rays (Dakotah Rice) və Tuşar Nair (Tushar Nair) tərəfindən təsis edilən "Harper" süni intellekt dəstəkli sığorta brokeri kimi fəaliyyət göstərir. Şirkət əsasən kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinə xidmət göstərir. "Harper" işçi kompensasiyası, ümumi məsuliyyət və peşə məsuliyyəti kimi sığorta məhsullarını təqdim etmək üçün 160-dan çox sığorta təminatçısı ilə əməkdaşlıq edir.
Şirkəti oxşar platformalardan fərqləndirən əsas xüsusiyyət əməliyyatların demək olar ki, tamamilə süni intellekt vasitəsilə idarə olunmasıdır. "Harper" müraciətlərin yönləndirilməsi, anderrayter proseslərinin izlənməsi, sənədlərin toplanması və müştəri idarəetməsi kimi əməliyyatları avtomatlaşdırır. Bunun nəticəsində ənənəvi brokerlərdə bir neçə gün çəkən proseslər 1-2 gün ərzində tamamlanır və şirkət ayda 1000-dən çox müştəriyə xidmət göstərir.
Şirkət biznes modelini Mərkəzi Amerikadakı real sektor müəssisələri üzərində qurub. Uşaq bağçaları, restoranlar, istehsal müəssisələri, avtomobil dilerləri və yerli barlar Harper-in əsas hədəf auditoriyasını təşkil edir. Şirkət yalnız sığorta xidməti göstərməklə kifayətlənmir, uzunmüddətli perspektivdə sahibkarların risk, uyğunluq və back-ofis proseslərini sadələşdirərək onların fəaliyyətini asanlaşdırmağı hədəfləyir.

Компания «Harper», работающая в сфере страхования и управления рисками, привлекла 47 млн долларов инвестиций.
Как сообщает Valyuta.az, компания заявила, что направит новые инвестиции на расширение инженерной команды, совершенствование технологий и повышение узнаваемости бренда.
Основанная в 2024 году Дакотой Райс (Dakotah Rice) и Тушаром Наиром (Tushar Nair), «Harper» функционирует как страховой брокер с поддержкой искусственного интеллекта. Компания в основном обслуживает субъекты малого и среднего предпринимательства. Для предоставления таких страховых продуктов, как страхование компенсаций работникам, общая ответственность и профессиональная ответственность, «Harper» сотрудничает более чем со 160 страховыми провайдерами.
Ключевой особенностью, отличающей компанию от аналогичных платформ, является то, что почти все операционные процессы управляются с помощью искусственного интеллекта. «Harper» автоматизирует такие процессы, как маршрутизация заявок, отслеживание андеррайтинга, сбор документов и управление клиентами. В результате процессы, которые у традиционных брокеров занимают несколько дней, завершаются в течение 1–2 дней, и компания обслуживает более 1000 клиентов в месяц.
Бизнес-модель компании построена на предприятиях реального сектора в Центральной Америке. Детские сады, рестораны, производственные предприятия, автодилеры и местные бары составляют основную целевую аудиторию Harper. Компания не ограничивается только предоставлением страховых услуг — в долгосрочной перспективе она стремится упростить для предпринимателей управление рисками, соблюдение требований и бэк-офисные процессы, облегчая их деятельность.