BP-yə yeni vitse-prezident təyin olundu
Nadir İmanov BP-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə (AGT) regionu üçün maliyyə məsələləri üzrə vitse-prezidenti vəzifəsinə təyin edilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, o, bu vəzifənin icrasına aprelin 1-dən başlayacaq. N.İmanov hazırda şirkətin Yaxın Şərq və Şimali Afrikada maliyyə üzrə vitse-prezidentidir.
Yeni vəzifəsində N. İmanov BP-nin AGT regionu üzrə maliyyə məsələlərinin idarə edilməsinə cavabdeh olacaq. O, BP-nin London ofisindəki hasilat və əməliyyatlar sahəsində maliyyə məsələləri üzrə baş vitse-prezidentinin rəhbərliyi altında çalışacaq.
N. İmanov bu vəzifədə AGT regionunda maliyyə məsələləri üzrə hazırkı vitse-prezident Kolin Allanı əvəz edəcək. K. Allan isə aprelin 1-dən Birləşmiş Krallığa qayıdacaq.
Bu vəzifədə N. İmanov BP-nin Azərbaycanda yerli vətəndaş olan yeddinci vitse-prezidenti kimi AGT üzrə regional rəhbər heyətin üzvü olacaq.
N. İmanovun 30 ildən artıq planlaşdırma və kommersiya sahəsində təcrübəsi var və əksərən də bp əməkdaşı kimi Azərbaycan, Türkiyə, Misir və Omanda çalışmaqla həmin ölkələrdə böyük komandalara və iri biznes sahələrinə rəhbərlik edib.

Надир Иманов назначен вице-президентом BP по финансовым вопросам в регионе Азербайджан, Грузия и Турция (AGT).
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на компанию «BP-Azerbaijan», к исполнению обязанностей на новой должности он приступит с 1 апреля. В настоящее время Н. Иманов занимает пост вице-президента BP по финансам на Ближнем Востоке и в Северной Африке.
В новой роли Н. Иманов будет отвечать за управление финансовыми вопросами BP в регионе AGT. Он будет работать под руководством старшего вице-президента по финансам в сфере добычи и операций, базирующегося в лондонском офисе компании.
На этом посту Н. Иманов сменит действующего вице-президента по финансам в регионе AGT Колина Аллана. С 1 апреля К. Аллан вернется в Великобританию.
Таким образом, Н. Иманов станет седьмым вице-президентом BP в Азербайджане из числа местных граждан и войдет в состав региональной руководящей команды AGT.
Н. Иманов обладает более чем 30-летним опытом работы в сфере планирования и коммерческой деятельности. В качестве сотрудника BP он работал в Азербайджане, Турции, Египте и Омане, где возглавлял крупные команды и масштабные бизнес-направления.