"Qazprom neft"in vitse-prezidenti həbs edilib
Valyuta.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, bu barədə "İnterfaks" Rusiya Daxili İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi İrina Volka istinadən məlumat yayıb.
"Hüquq-mühafizə orqanları "Qazprom neft"in İdarə Heyəti sədrinin müavininə təxminən 30 milyon rubl (388 min dollar) məbləğində rüşvət alma ittihamı irəli sürüb, o, saxlanılıb", - İ.Volk bildirib.
Polisin məlumatına görə, A.Calyabov 2021-2022-ci illər ərzində "Qazprom İnvest" MMC-nin filial direktoru vəzifəsində olarkən kommersiya təşkilatlarının rəhbərlərindən dəfələrlə qanunsuz mükafatlar alıb.

В России задержан заместитель председателя правления ПАО «Газпром нефть» Антон Джалябов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Report, информацию распространило агентство Интерфакс со ссылкой на официального представителя МВД России Ирину Волк.
«Правоохранительные органы предъявили заместителю председателя правления “Газпром нефти” обвинение в получении взятки в размере около 30 млн рублей (388 тыс. долларов), он задержан», — заявила И.Волк.
По данным полиции, А.Джалябов в 2021–2022 годах, занимая должность директора филиала ООО «Газпром Инвест», неоднократно получал незаконные вознаграждения от руководителей коммерческих организаций.