Ləğv edilmiş "Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı" QSC-nin baş direktoru Taleh Ziyadova yeni vəzifə verilib.
Valyuta.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov onu özünə müşavir təyin edib.
T.Ziyadov artıq vəzifəsinin icrasına başlayıb. O, həm də Azərbaycan Badminton Federasiyasının prezidenti kimi fəaliyyət göstərir.
Prezident İlham Əliyevin ötən il fevralın 25-də imzaladığı sərəncama əsasən, "Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı" "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-nin tabeliyinə verilib. Bundan sonra şirkət "Bakı Beynəlxalq Dəniz Limanı" MMC kimi fəaliyyət göstərməyə başlayıb.

Назначен новый советник министра
Бывшему генеральному директору упразднённого ЗАО «Бакинский международный морской торговый порт» Талеху Зиядову предоставлена новая должность.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Report, министр экономики Микаил Джаббаров назначил его своим советником.
Т. Зиядов уже приступил к исполнению своих обязанностей. Он также является президентом Федерации бадминтона Азербайджана.
Согласно распоряжению Президента Ильхама Алиева, подписанному 25 февраля прошлого года, «Бакинский международный морской торговый порт» был передан в подчинение ЗАО «Азербайджанские железные дороги». После этого компания начала функционировать как ООО «Бакинский международный морской порт».