Nazir Hasil Abbasova müavin təyin etdi
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyevin əmri ilə Eşqin Əli oğlu Bayramov Nazirliyin tabeliyindəki Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini vəzifəsinə təyin olunub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyindən məlumat verilib.
Eşqin Bayramov 1985-ci ildə anadan olub. 2003-2007-ci illərdə Azərbaycan Dillər Universitetində "Beynəlxalq münasibətlər" ixtisası üzrə bakalavr, 2011-2013-cü illərdə Ukraynanın Regionlararası Heyəti İdarəetmə Akademiyasında "Ölkəşünaslıq - Avropa ölkələri” ixtisası üzrə magistr və 2013-2017-ci illərdə Ukraynanın Çerniqov Milli Texnologiya Universitetində doktorantura təhsili alıb.
Doktorantura təhsili dövründə beynəlxalq qrant layihəsinin qalibi olub və Yunanıstanın Beynəlxalq Hellenic Universitetində elmi tədqiqatçı kimi çalışıb.
İqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktorudur.
2016-2021-ci illərdə Britaniyanın Şeffild Universitetində "Marketinq, reklam və ictimaiyyətlə əlaqələr” ixtisası üzrə təhsil alıb.
2011-2025-ci illərdə Bakı Biznes Universitetində şöbə müdiri, prorektor, müəllim işləyib.
2025-ci ilin fevral ayından hazırkı vəzifəsinə qədər Dövlət Məşğulluq Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr və layihələr departamentinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
Qeyd edək ki, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Hasil Abbasovdur. O, 8 yanvar 2026-cı ildə bu vəzifəyə təyin olunub.

Министр труда назначил Эшгина Байрамова заместителем Хасила Аббасова
Приказом министра труда и социальной защиты населения Анара Алиева Эшгин Али оглы Байрамов назначен на должность заместителя председателя Правления Государственного агентства занятости, подведомственного министерству.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Министерство труда и социальной защиты населения, соответствующее решение уже вступило в силу.
Эшгин Байрамов родился в 1985 году. В 2003–2007 годах он получил степень бакалавра по специальности «Международные отношения» в Азербайджанском университете языков. В 2011–2013 годах обучался в Межрегиональной академии управления персоналом Украины по специальности «Страноведение — европейские страны», где получил степень магистра. В 2013–2017 годах проходил докторантуру в Черниговском национальном технологическом университете Украины.
В период докторантуры стал победителем международного грантового проекта и работал научным исследователем в Международном эллинском университете Греции. Является доктором философии по экономическим наукам.
В 2016–2021 годах обучался в Шеффилдском университете Великобритании по специальности «Маркетинг, реклама и связи с общественностью».
В 2011–2025 годах работал в Бакинском бизнес-университете, где занимал должности заведующего отделом, проректора и преподавателя.
С февраля 2025 года и до назначения на нынешнюю должность возглавлял департамент международных связей и проектов Государственного агентства занятости.
Отметим, что председателем Правления Государственного агентства занятости является Хасил Аббасов. Он был назначен на эту должность 8 января 2026 года.