Almaqdan çəkinməli olduğunuz avtomobillər -
Hazırda satışda çox sayda müxtəlif avtomobil tapmaq mümkündür. Buna görə də nadir hallarda sıradan çıxan və sürmə zamanı müsbət emosiyalar bəxş edən avtomobili seçmək çətinləşir.
Valyuta.az xəbər verir ki, "Jalopnik" saytı "Consumer Reports" reytinqinə əsaslanaraq satın alınmaması tövsiyə olunan avtomobilləri açıqlayıb. Mütəxəssislər qeyd edirlər ki, bu avtomobillərdə çox problem mövcuddur.
Alınmaması tövsiyə olunan avtomobillər
Alfa Romeo Giulia və Tonale
"Alfa Romeo Giulia" sedan modeli etibarlılığına görə çox aşağı qiymətləndirilib. Mütəxəssislər bildiriblər ki, bu model sürüş üçün çox xoşdur, lakin ciddi nasazlıqlar olmadan 150 000 km-dən çox getmək ehtimalı azdır.
"Alfa Romeo Tonale" krossoveri də etibarlılığa görə aşağı qiymət alıb. Üstəlik, mütəxəssislər bu modelin köhnəlmiş platformaya əsaslandığını qeyd edirlər.
Dodge
Mütəxəssislər "Dodge" avtomobillərinin də alınmamasını tövsiyə edirlər. Brendin ən pis modellərindən biri kimi "Hornet" krossoveri göstərilib; bu model "Alfa Romeo Tonale" ilə bir çox ortaq detalı paylaşır.
Həmçinin "Dodge Durango" SUV-un etibarlılığı da aşağı qiymətləndirilib və o, bir çox rəqiblərinə uduzub.
GMC
GMC brendi də avtomobillərinin etibarlılığına görə "Dodge" və "Alfa Romeo" ilə eyni aşağı qiymətləri alıb. Mütəxəssislər "Terrain" və "Yukon XL" modellərini satın almamağı tövsiyə edirlər.
Land Rover
"Land Rover" uzun müddətdir ki, stil və premium SUV və krossover istehsalçısı kimi tanınır. Lakin brendin avtomobillərinin etibarlılığı tez-tez gözləntiləri doğrultmur.
"Land Rover"in ən pis modelləri arasında "Discovery Sport", "Discovery" və "Defender" göstərilib.
Jeep
"Jeep Wrangler" uzun tarixi olan mədəni SUV-dur. Lakin etibarlılıq baxımından ən yaxşı seçim deyil.
Mütəxəssislər həmçinin "Gladiator", "Grand Cherokee 4xe" və "Compass" modellərini də tənqid ediblər və sürücülərə rəqiblərə diqqət yetirməyi tövsiyə edirlər.

На рынке сегодня представлен широкий выбор автомобилей, поэтому подобрать машину, которая редко выходит из строя и при этом дарит положительные эмоции от вождения, становится всё сложнее.
Как сообщает Valyuta.az, сайт Jalopnik на основе рейтинга Consumer Reports опубликовал список автомобилей, покупку которых не рекомендуется рассматривать. По словам экспертов, эти модели отличаются большим количеством проблем и низкой надёжностью.
Автомобили, которые не советуют покупать
Alfa Romeo Giulia и Tonale
Седан Alfa Romeo Giulia получил крайне низкую оценку по надёжности. Эксперты отмечают, что автомобиль приятен в управлении, однако вероятность того, что он без серьёзных поломок проедет более 150 тысяч километров, невысока.
Кроссовер Alfa Romeo Tonale также был низко оценён с точки зрения надёжности. Кроме того, специалисты подчёркивают, что модель построена на устаревшей платформе.
Dodge
Эксперты также не рекомендуют к покупке автомобили марки Dodge. Одной из худших моделей бренда назван кроссовер Hornet, который имеет множество общих компонентов с Alfa Romeo Tonale.
Кроме того, надёжность внедорожника Dodge Durango получила низкую оценку, и по этому показателю он уступил многим конкурентам.
GMC
Бренд GMC получил такие же низкие оценки надёжности, как Dodge и Alfa Romeo. Специалисты советуют отказаться от покупки моделей Terrain и Yukon XL.
Land Rover
Марка Land Rover давно известна как производитель стильных и премиальных SUV и кроссоверов. Однако надёжность автомобилей бренда нередко не оправдывает ожиданий.
Среди худших моделей Land Rover названы Discovery Sport, Discovery и Defender.
Jeep
Jeep Wrangler — культовый внедорожник с богатой историей, однако с точки зрения надёжности он не является лучшим выбором.
Эксперты также подвергли критике модели Gladiator, Grand Cherokee 4xe и Compass, рекомендовав водителям обратить внимание на предложения конкурентов.