Ləğv prosesində olan bankların avtomobilləri 1 500 manatdan satışa çıxarılır
4 mart tarixində “Bakı Hərrac Mərkəzi”ndə Əmanətlərin Sığortalanması Fondunun ləğvetməsində olan bir sıra bankların balansında olan daşınmaz əmlaklar açıq hərraca çıxarılacaq.
Valyuta.az xəbər verir ki, ləğvetmədə olan “Atabank” ASC-yə məxsus daşınmaz əmlak Şirvan şəhəri, Heydər Əliyev prospektində, icarədə olan 0,55 hektar torpaq sahəsində yerləşir.
Əmlak 6A nömrəli, 2 girişli, ümumi sahəsi 314,7 kvadratmetr (275,7 kvadratmetr əsas, 39 kvadratmetr köməkçi sahə) olan 2 mərtəbəli qeyri-yaşayış binasından ibarətdir. İlkin satış qiyməti 430 000 manat müəyyən edilib.
Həmin tarixdə “NBCBank” ASC-nin balansında olan daşınmaz əmlaklar da 1 lot üzrə açıq hərraca çıxarılacaq. Lot Bakı şəhəri, Azadlıq prospekti 81 ünvanında yerləşən ümumi sahəsi 263,0 kvadratmetr və 281,2 kvadratmetr olan iki qeyri-yaşayış sahəsidir. Birincisinin İikin satış qiyməti 500 000 manat, digərinin isə 2 300 000 manatdır. Eyni zamanda, “Günaybank” ASC-yə məxsus daşınmaz əmlak da açıq hərraca çıxarılacaq. Əmlak Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Koroğlu Rəhimov küçəsi, ev 3a ünvanında yerləşən, ilkin satış qiyməti 800 000 manat təşkil edən qeyri-yaşayış sahəsidir. Ümumi sahəsi 270,60 kvadratmetrdir.
Eyni tarixdə Fondun ləğvetməsində olan digər iki bankın balansında olan avtomobillər də satışa çıxarılacaq. “Muğanbank” ASC-yə məxsus 1999-cu il buraxılışlı, qeyri-işlək vəziyyətdə olan “FORD TRANSIT” markalı minik avtomobili 3 000 manat ilkin qiymətlə təklif olunur. “Yunayted Kredit Bank” ASC-yə məxsus, 2005-ci il buraxılışlı və qeyri-işlək vəziyyətdə olan “QAZ 31105 120” markalı minik avtomobilinin isə ilkin satış qiyməti 1 500 manatdır.
Qeyd olunur ki, bütün lotlar üzrə iştirak etmək istəyən şəxslər tərəfindən satış qiymətinin 5 faizi həcmində beh hərrac təşkilatına ödənilməlidir.

4 марта в «Бакинском аукционном центре» на открытые торги будут выставлены объекты недвижимости, находящиеся на балансе ряда банков, проходящих процедуру ликвидации под управлением Фонда страхования вкладов.
Как сообщает Valyuta.az, недвижимость, принадлежащая ОАО «Atabank», расположена в городе Ширван на проспекте Гейдара Алиева на арендуемом земельном участке площадью 0,55 га.
Объект представляет собой двухэтажное нежилое здание №6А с двумя входами общей площадью 314,7 кв. м (275,7 кв. м — основная, 39 кв. м — вспомогательная площадь). Начальная цена продажи установлена в размере 430 000 манатов.
В тот же день на открытый аукцион одним лотом будут выставлены объекты недвижимости, находящиеся на балансе ОАО «NBCBank». Лот включает два нежилых помещения, расположенных по адресу: город Баку, проспект Азадлыг, 81, общей площадью 263,0 кв. м и 281,2 кв. м. Начальная цена первого объекта составляет 500 000 манатов, второго — 2 300 000 манатов.
Кроме того, на торги будет выставлена недвижимость, принадлежащая ОАО «Günaybank». Речь идет о нежилом помещении, расположенном по адресу: город Баку, Наримановский район, улица Кероглу Рагимова, дом 3а. Его общая площадь составляет 270,60 кв. м, начальная цена продажи — 800 000 манатов.
Также 4 марта будут реализованы автомобили, находящиеся на балансе еще двух банков в процессе ликвидации. Легковой автомобиль марки FORD TRANSIT 1999 года выпуска, находящийся в нерабочем состоянии и принадлежащий ОАО «Muğanbank», предлагается по начальной цене 3 000 манатов. Автомобиль марки QAZ 31105 120 2005 года выпуска, также в нерабочем состоянии и принадлежащий ОАО «Yunayted Kredit Bank», выставлен с начальной ценой 1 500 манатов.
Отмечается, что для участия в торгах по каждому лоту необходимо внести задаток в размере 5% от начальной стоимости в пользу организатора аукциона.