Ağsu Rayon İcra Hakimiyyətində kütləvi ixtisar
Valyuta.az "Oxu.az"a istinadən xəbər verir ki, icra hakimiyyətində aparılan struktur dəyişikliyi ilə əlaqədar həmin şəxslərin dövlət qulluğuna xitam verilib. Bu barədə icra başçısı Rövşən Bağırov əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, icra hakimiyyətinin aşağıda adları çəkilən əməkdaşları vəzifələrini itiriblər:
1. İntiqam Əhmadov - Ağsu RİH başçısının Ərəbuşağı kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
2. Əhməd Hüseynov - Ağsu RİH başçısının Kalva kənd inzibati ərazi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
3. Elxan Quliyev - Ağsu RİH başçısının Gəgəli kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
4. Yusif Xalıqov - Ağsu RİH başçısının Bozavand kənd inzibati ərazi da üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi.
5. Sail Baloğlanov - Ağsu RİH başçısının Kəndoba kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
6. Elmir Məmmədov - Ağsu RİH başçısının Ərəbsarvan kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
7. Elşən Məhərrəmov - Ağsu RİH başçısının Ləngəbiz kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi.
8. Elnur Səlimov - Ağsu RİH başçısının Çiyni kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
9. Cahangir Babaxanov - Ağsu RİH başçısının Rəhimli kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsinin müavini
10. Teymur Əliyev - Ağsu RİH başçısının Ərəbmehdibəy kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi;
11. Fuad Kərimli - Ağsu RİH başçısının Padar kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
12. Taryel Qasımov - Ağsu RİH başçısının Bico kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
13. Rəvan Ziyazadə - Ağsu RİH başçısının Muradlı kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi
14. Fəxrəddin Rüstəmov - Ağsu RİH başçısının Xanbulaq kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibi

В Агсуском районном исполнительном органе освобождены от должности 14 сотрудников.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Oxu.az, в связи с проведенными структурными изменениями в исполнительной власти их государственная служба была прекращена. Соответствующий приказ подписал глава исполнительной власти Ровшан Багиров.
Согласно приказу, должностей лишились следующие сотрудники:
Интигам Ахмедов — главный консультант — главный бухгалтер представительства главы ИВ Агсуского района по административно-территориальному округу села Арабушагы;
Ахмед Гусейнов — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Калва;
Эльхан Гулиев — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Гягяли;
Юсиф Халыгов — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Бозаванд;
Саиль Балогланов — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Кендоба;
Эльмир Мамедов — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Арабсарван;
Эльшан Махаррамов — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Лянгебиз;
Эльнур Салимов — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Чийни;
Джахангир Бабаханов — заместитель представителя по административно-территориальному округу села Рахимли;
Теймур Алиев — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Арабмехдибей;
Фуад Керимли — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Падар;
Тариель Гасымов — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Биджо;
Раван Зиязаде — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Мурадлы;
Фахраддин Рустамов — главный консультант — главный бухгалтер представительства по административно-территориальному округу села Ханбулаг.
По имеющейся информации, указанные лица освобождены от занимаемых должностей без предоставления другого места работы.