Kapital Bank-ın dəstəyi ilə 4-cü “YAŞA” Mərkəzi istifadəyə verildi
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank yaşlı nəslin həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi və təqaüd dövrünün daha fəal keçirilməsi məqsədilə “Üçüncü Bahar” İctimai Birliyinin “YAŞA” Mərkəzlərinə dəstək göstərməyə davam edir. Bu istiqamətdə 4-cü “YAŞA” Mərkəzi paytaxt Bakıda istifadəyə verilib.
Yeni mərkəz, İçərişəhər və ətraf ərazilərdə yaşayan yaşlı insanlar üçün sosial əlaqələrin gücləndirilməsi, birgə öyrənmə və paylaşma mühitinin yaradılması, həmçinin fəal həyat tərzinin təşviqi sahəsində vacib layihələrin həyata keçirilməsini hədəfləyir. Burada yaşlıların bir araya gələrək öz bacarıqlarını inkişaf etdirmələri, həyat təcrübələrini bölüşmələri və özlərini cəmiyyətin aktiv üzvü kimi hiss etmələri üçün bütün lazımi şərait yaradılıb. Mərkəzin xidmətlərindən yararlanmaq istəyən şəxslər (+99450)343-44-14 nömrəsi ilə əlaqə saxlayaraq qeydiyyatdan keçə bilərlər.
2017-ci ildən etibarən “Üçüncü Bahar” İctimai Birliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilən layihə çərçivəsində ötən dövr ərzində 45 000 nəfərdən çox təqaüdçü müxtəlif təlimlərə cəlb olunub. Artıq 9 ildir ki, Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Bakı, Mingəçevir və Şamaxı şəhərlərində “YAŞA” Mərkəzlərinin uğurlu fəaliyyəti təşkil olunur. Bank əməkdaşlarının mentorluğu ilə keçirilən təlimlərdə 200-dən çox təqaüdçüyə maliyyə, hüquq və informasiya təhlükəsizliyi mövzularında vacib bacarıqlar öyrədilib. Bu təşəbbüs Kapital Bank-ın yaşlı nəslin həyat keyfiyyətinin artırılmasına, onların cəmiyyətə inteqrasiyasına və sağlamlığının qorunmasına yönələn davamlı sosial məsuliyyət fəaliyyətinin növbəti addımıdır.
“YAŞA” Mərkəzlərində yaşlılar üçün gündəlik əsasda müxtəlif dərnəklər və məşğələlər təşkil olunur. Proqramlara qurama, toxuma, ingilis dili, rəsm, musiqi və digər yaradıcılıq fəaliyyətləri daxildir. Bununla yanaşı, informasiya sessiyaları, master-klasslar və tematik tədbirlər vasitəsilə ahıllar yeni bilik və bacarıqlar qazanır, sosial mühitdə fəal iştirak imkanları əldə edirlər. Bu fəaliyyətlər yaşlı insanların həm fiziki, həm də psixoloji sağlamlığının qorunmasına, onların gündəlik həyatlarının daha keyfiyyətli və dolğun təşkilinə xidmət edir.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 115 filialı və 52 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc

Первый банк страны Kapital Bank продолжает оказывать поддержку центрам «YAŞA» Общественного объединения «Üçüncü Bahar» в рамках своей деятельности, направленной на повышение качества жизни старшего поколения и более активное проведение пенсионного периода. В этом направлении в столице Баку начал свою деятельность 4-й центр «YAŞA».
Новый центр ориентирован на реализацию важных социальных инициатив для пожилых людей, проживающих в Старом городе (Ичери-шехер) и прилегающих районах, с целью укрепления социальных связей, создания среды для совместного обучения и обмена опытом, а также популяризации активного образа жизни. В центре созданы все необходимые условия для того, чтобы пожилые люди могли собираться вместе, развивать свои навыки, делиться жизненным опытом и чувствовать себя активными членами общества. Желающие воспользоваться услугами центра могут пройти регистрацию, связавшись по телефону (+994 50)343-44-14.
С 2017 года в рамках сотрудничества с Общественным объединением «Üçüncü Bahar» в реализуемые проекты было вовлечено более 45 000 пенсионеров, прошедших различные обучающие программы. Уже на протяжении 9 лет при поддержке Kapital Bank успешно функционируют центры «YAŞA» в городах Баку, Мингячевир и Шамахы. В ходе тренингов, проводимых при менторской поддержке сотрудников банка, более 200 пенсионеров приобрели важные знания и навыки в сферах финансовой грамотности, права и информационной безопасности. Эта инициатива представляет собой очередной шаг в рамках устойчивой социальной политики банка, нацеленной на улучшение качества жизни пожилого поколения, их социальную интеграцию и сохранение здоровья.
В центрах «YAŞA» для пожилых людей на ежедневной основе организуются различные кружки и занятия. Программы включают лоскутное шитьё, вязание, изучение английского языка, занятия живописью, музыкой и другие виды творческой деятельности. Наряду с этим, посредством информационных сессий, мастер-классов и тематических мероприятий пожилые люди получают новые знания и навыки, а также возможности для активного участия в социальной жизни. Эти мероприятия способствуют сохранению как физического, так и психологического здоровья пожилых людей, а также более качественной и насыщенной организации их повседневной жизни.
Kapital Bank – первый банк страны, входит в состав PASHA Holding и обладает крупнейшей сетью обслуживания в Азербайджане: 115 филиал и 52 отделений по всей стране. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для оформления заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/prgtk. Для заказа карты Birbank: https://kbl.az/prcrc