İş adamının qardaşı 9 milyona abadlıq işləri görəcək
Körpü-Bina-Tikinti MMC Ağdam rayonu, Ağdam şəhəri F-2 yaşayış məhəlləsi üzrə energetika təsərrüfatı obyektləri, sahədaxili mühüm kommunal sistemlər (su, kanalizasiya, elektrik təchizatı, xarici işıqlandırma, yol və səkilər), eləcə də yaşıllıq və abadlıq işlərini həyata keçirəcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, bununla bağlı şirkət Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidməti publik hüquqi şəxsi tərəfindən keçirilən satınalmanın qalibi olub.
Abadlıq və tikinti işlərinin görülməsi üçün “Körpü-Bina-Tikinti” MMC-yə 9 milyon 321 min 499,81 manat ödəniləcək.
Qeyd edək ki, şirkət ilkin olaraq 40 manat nizamnamə kapitalı ilə yaradılıb, hazırda isə nizamnamə kapitalı 300 min manat təşkil edir. 2004-cü ildə dövlət qeydiyyatına alınan şirkətin qanuni təmsilçisi Xaliq Göyüşov Avdil oğludur.
Mediada yayılan məlumatlara əsasən, Xaliq Göyüşov iş adamı Xəlil Göyüşovun qardaşıdır. Həmçinin bildirilir ki, “Körpü-Bina Tikinti” MMC-nin faktiki sahibi də Xəlil Göyüşovdur.
Xatırladaq ki, iş adamı 2024-cü ildə Sabunçu tunelində baş verən, iki nəfərin ölümü ilə nəticələnən hadisə ilə gündəmə gəlmişdi. Həmin vaxt yayılan məlumatlarda qeyd olunurdu ki, 2019-cu ildə sözügedən tunel Azərbaycan Dəmir Yolları QSC-nin sifarişi ilə “Körpü-Bina Tikinti” MMC tərəfindən inşa edilib.

ООО «Körpü-Bina-Tikinti» выполнит работы по благоустройству и развитию инфраструктуры в жилом массиве F-2 города Агдам Агдамского района. Проект включает объекты энергетического хозяйства, ключевые внутриквартальные коммунальные системы (водоснабжение, канализация, электроснабжение, наружное освещение, дороги и тротуары), а также озеленение и благоустройство.
Как сообщает Valyuta.az, компания стала победителем закупочного конкурса, проведённого публичным юридическим лицом «Служба восстановления, строительства и управления Агдамского, Физулинского и Ходжавендского районов».
На выполнение работ по благоустройству и строительству ООО «Körpü-Bina-Tikinti» будет выплачено 9 млн 321 тыс. 499,81 маната.
Отмечается, что компания изначально была создана с уставным капиталом в размере 40 манатов, в настоящее время уставный капитал составляет 300 тыс. манатов. Компания зарегистрирована в 2004 году, её законным представителем является Халиг Гёюшов.
Согласно информации, распространённой в СМИ, Халиг Гёюшов является братом предпринимателя Халил Гёюшов. Также сообщается, что фактическим владельцем ООО «Körpü-Bina-Tikinti» является Халил Гёюшов.
Напомним, что предприниматель оказался в центре общественного внимания в 2024 году в связи с инцидентом в Сабунчинском тоннеле, в результате которого погибли два человека. В распространявшихся тогда сообщениях указывалось, что в 2019 году данный тоннель был построен ООО «Körpü-Bina-Tikinti» по заказу ЗАО «Азербайджанские железные дороги».