2025-ci ildə avtonəqliyyat vasitəsi sahiblərinin mülki məsuliyyətinin icbari sığortası üzrə yığımlar 182 milyon 114 min manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2024-cü illə müqayisədə 14 milyon 403 min manat və ya 8,58% artıb.
Qeyd edək ki, 2024-cü ildə sözügedən sığorta növü üzrə yığımlar 167 milyon 711 min manat səviyyəsində olub.
Ödənişlərdə də artım qeydə alınıb. Belə ki, 2025-ci ildə bu sığorta növü üzrə 137 milyon 593 min manat ödəniş həyata keçirilib ki, bu da ötən illə müqayisədə 7 milyon 596 min manat və ya 5,84% çoxdur.
Xatırladaq ki, 2024-cü ildə avtonəqliyyat vasitəsi sahiblərinin mülki məsuliyyətinin icbari sığortası üzrə ödənişlərin həcmi 129 milyon 997 min manat təşkil edib.
Bütün xəbərlər"Qida məhsullarının bahalaşması davam edə bilər" - VİDEO
11.02.2026Texnologiya müasir avtomobilləri ölüm tələsinə çevirirmi?
11.02.2026"iPhone" dünyanın aktiv smartfon bazasının 1/4-ni tutur
11.02.2026Azərbaycan "Microsoft"la Rəqəmsal Bacarıq Mərkəzinin yaradılmasını müzakirə edib
11.02.2026Azərbaycanda startapların maliyyələşməsi ilə bağlı qanun layihəsi hazırlanıb
11.02.2026"Paramount" "Warner Bros."a görə 2,8 milyard dollar cərimə ödəməyə hazırdır
11.02.2026"Temu" bağlamaları gömrükdə ilişib qalanlara ŞAD XƏBƏR – Çarəsi tapıldı
11.02.2026İlham Əliyev: Azərbaycan iqtisadiyyatına son 20 il ərzində 350 milyard dollardan çox sərmayə qoyulub
11.02.2026İlham Əliyevin sədrliyi ilə "Azərbaycanın yeni rəqəmsal arxitekturası" adlı vahid fəaliyyət planına həsr olunmuş müşavirə keçirilib

В 2025 году сборы по обязательному страхованию гражданской ответственности владельцев автотранспортных средств составили 182 млн 114 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, данный показатель по сравнению с 2024 годом увеличился на 14 млн 403 тыс. манатов, или на 8,58%.
Отметим, что в 2024 году объем сборов по данному виду страхования составил 167 млн 711 тыс. манатов.
Рост зафиксирован и по страховым выплатам. Так, в 2025 году по обязательному страхованию гражданской ответственности владельцев автотранспортных средств было осуществлено выплат на сумму 137 млн 593 тыс. манатов, что на 7 млн 596 тыс. манатов, или на 5,84% больше по сравнению с предыдущим годом.
Напомним, что в 2024 году объем выплат по данному виду страхования составил 129 млн 997 тыс. манатов.