Həbs edilən Aslan Əliyevin dövlətə milyonlarla borcu var
Qaynarinfo-nun məlumatına görə, şirkətin Dövlət Vergi Xidmətinin 14 saylı Ərazi Vergilər İdarəsinə 2.708.125,23 manat vergi borcu var.
Qeyd edək ki, ötən ilin may ayında "Şəmkir Un-Yem" MMC-nin direktoru Aslan Əliyev həbs edilib. O, xüsusilə külli miqdar təşkil edən 2 milyon manatdan çox vəsaitin mənimsənilməsində, torpaq sahələri üzərində mülkiyyət hüququnun pozulmasında, xüsusilə külli miqdarda vergiləri ödəməkdən yayınmaqda və vəzifə saxtakarlığında ittiham olunur.
Cinayət işinin ağırlığı nəzərə alınaraq onun barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, Aslan Əliyev Baş Prokurorluğun İstintaq İdarəsi tərəfindən cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib. "Şəmkir Un-Yem" MMC 2018-ci ildə fəaliyyətə başlayıb.

У ООО «Şəmkir Un-Yem» образовалась задолженность перед государством в размере нескольких миллионов манатов по налогам.
По данным Qaynarinfo, задолженность компании перед 14-м территориальным налоговым управлением Государственной налоговой службы составляет 2 708 125,23 манатов.
Стоит отметить, что в мае прошлого года директор ООО «Şəmkir Un-Yem» Аслан Алиев был заключён под стражу. Ему предъявлены обвинения в присвоении особо крупной суммы свыше 2 миллионов манатов, нарушении прав собственности на земельные участки, уклонении от уплаты значительных налогов и должностном мошенничестве.
Ввиду тяжести уголовного дела по решению суда в отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Также сообщается, что Аслан Алиев привлечён к уголовной ответственности Следственным управлением Генеральной прокуратуры. ООО «Şəmkir Un-Yem» начало свою деятельность в 2018 году.