Elməddin Bəşirov sektor müdiri təyin edildi
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Sənan Mənsimlinin müvafiq əmrinə əsasən Elməddin Əsgər oğlu Bəşirov qurumun tədrisin keyfiyyəti sektorunun müdiri vəzifəsinə təyin edilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Qarabağ Regional Təhsil İdarəsi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Elməddin Bəşirov 1981-ci ildə Neftçala rayonunda anadan olub. Bakı Dövlət Universitetinin Coğrafiya fakültəsini bitirib.
O, əmək fəaliyyətinə 2003-cü ildə Neftçala rayonu Zabil Əsgərov adına Aşağı Surra kənd tam orta məktəbində coğrafiya müəllimi kimi başlayıb, 2009-2023-cü illərdə həmin məktəbdə təlim-tərbiyə işləri üzrə direktor müavini vəzifəsində çalışıb.
2023-2025-ci illərdə Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin tədrisin keyfiyyəti sektorunda məsləhətçi vəzifəsində çalışıb.

Эльмеддин Баширов назначен заведующим сектором качества обучения
Согласно соответствующему приказу начальника Карабахское региональное управление образования Сенан Менсимли, Эльмеддин Аскер оглы Баширов назначен на должность заведующего сектором качества обучения указанного ведомства.
Как сообщает Valyuta.az, информация об этом была распространена Карабахским региональным управлением образования.
Отмечается, что Эльмеддин Баширов родился в 1981 году в Нефтчалинский район. Он окончил географический факультет Бакинский государственный университет.
Трудовую деятельность начал в 2003 году в полной средней школе села Ашагы-Сурра имени Забиля Аскерова Нефтчалинского района в качестве учителя географии. В 2009–2023 годах работал в этой же школе заместителем директора по учебно-воспитательной работе.
В 2023–2025 годах занимал должность консультанта в секторе качества обучения Ширван-Сальянское региональное управление образования.