Çingiz Səfərli baş direktor təyin edildi - FOTO
Valyuta.az-ın məlumatına görə, Çingiz Səfərli “Bir” ekosistemdə Baş İnformasiya Təhlükəsizliyi Rəhbəri vəzifəsinə təyin edilib.
O, bu vəzifəsinə qədər 2023-cü ildən "Kapital Bank"da İnformasiya Təhlükəsizliyi Departamentinin Direktoru, 2019-2020-ci illərdə "Azərbaycan Sənaye Bankı"nda Kibertəhlükəsizlik arxitektoru, 2017-2019-cu illərdə "Aztelekom"da İnformasiya təhlükəsizliyi üzrə mütəxəssis, 2015-ci ildə isə "Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti"ndə Proqram təminatı üzrə mühəndis vəzifəsində çalışıb.
O, 2012-2016-cı illərdə "Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası"nda kompüter elmləri üzrə bakalavr, 2016-2018-ci illərdə isə "Bahçeşehir Universiteti"ndə Biznesin idarə edilməsi üzrə magistr (MBA) təhsili alıb.
Qeyd edək ki, “Bir” ekosistem PAŞA Holding tərəfindən yaradılıb. Bu sistem maliyyə, ödəniş, e-ticarət və nəqliyyat kimi sahələri bir araya gətirərək istifadəçilərə vahid giriş və ümumi xidmət infrastrukturu təqdim edir.

В экосистеме «Bir» состоялось назначение.
Как сообщает Valyuta.az, Чингиз Сафарли назначен на должность Руководителя по информационной безопасности (Chief Information Security Officer) в экосистеме «Bir».
До этого назначения с 2023 года он занимал должность директора Департамента информационной безопасности в Kapital Bank, в 2019–2020 годах работал архитектором по кибербезопасности в Азербайджанском промышленном банке, в 2017–2019 годах — специалистом по информационной безопасности в Aztelekom, а в 2015 году — инженером по программному обеспечению в Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики (SOCAR).
В 2012–2016 годах он получил степень бакалавра по компьютерным наукам в Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики, а в 2016–2018 годах — степень магистра делового администрирования (MBA) в Университете Бахчешехир.
Отметим, что экосистема «Bir» создана PAŞA Holding. Эта система объединяет такие сферы, как финансы, платежи, электронная коммерция и транспорт, предоставляя пользователям единый вход и общую инфраструктуру услуг.