Bu universitet milyonluq tenderlər elan etməyə davam edir
Valyuta.az xəbər verir ki, universitetin Qazanxana binasının və “Yüksək Texnologiyalar Mərkəzi”nin inzibati binası üzrə dayandırılmış tikinti işlərinin davam etdirilməsi məqsədilə satınalma tenderi elan olunub.
Tender çərçivəsində işlərin ümumi dəyəri 10 milyon 150 min 903 manat olaraq müəyyən edilib. Müsabiqə üzrə təkliflərin son təqdim olunma tarixi 3 fevraldır.
Qeyd edək ki, yanvar ayının əvvəlində Bakı Dövlət Universiteti daha bir iri tenderin nəticəsini açıqlayıb. Belə ki, Yasamal rayonu, Akademik Zahid Xəlilov küçəsi, 33 ünvanında yerləşən 10 mərtəbəli, zirzəmili 1 nömrəli tədris binasının əsaslı təmiri ilə bağlı keçirilən tenderin qalibi Koneks Construction MMC olub.
Həmin tender üzrə müqavilə dəyəri 23 milyon 489,9 min manat, ehtimal olunan qiymət isə 25 milyon 69,9 min manat təşkil edib.
Bundan əlavə, Bakı Dövlət Universiteti daha əvvəl laboratoriya avadanlıqlarının alınması və mühafizə xidmətləri üzrə ümumi dəyəri 4 milyon 103 min 559 manat olan müqavilələr də imzalayıbı. Sözügedən 2 satınalma üzrə qalib şirkətlər Gesco ASC və Linkline MMC olub.

Бакинский государственный университет (БГУ) объявил о заключении еще одного крупного государственного контракта.
По информации Valyuta.az, университет объявил тендер на возобновление приостановленных строительных работ в здании котельной и административном корпусе «Центра высоких технологий».
Общая стоимость работ по тендеру установлена в размере 10 млн 150 тыс. 903 манатов. Крайний срок подачи предложений – 3 февраля.
Отметим, что в начале января Бакинский государственный университет объявил итоги еще одного крупного тендера. Победителем конкурса на капитальный ремонт десятиэтажного учебного здания №1 с подвалом по адресу: район Ясамал, улица Академика Захида Халилова, 33, стала компания Koneks Construction MMC.
Стоимость контракта по данному тендеру составила 23 млн 489,9 тыс. манатов, предполагаемая цена – 25 млн 69,9 тыс. манатов.
Кроме того, ранее Бакинский государственный университет заключил контракты на приобретение лабораторного оборудования и услуги охраны на общую сумму 4 млн 103 тыс. 559 манатов. Победителями данных двух закупок стали компании Gesco ASC и Linkline MMC.