2026-cı il üzrə Bakıda ən çox maliyyə cəlb edən startapların siyahısı açıqlanıb.
Valytuta.az xəbər verir ki, ən çox investisiya alan ilk üç startap ümumilikdə 84,3 milyon dollardan çox maliyyə cəlb edib. Bildirilir ki, “Tutorlab” startapının cəlb etdiyi maliyyə “Algorithmics”dən 2,05% daha çoxdur.
Siyahıda birinci yerdə “Tutorlab” qərarlaşıb. EdTech sahəsində fəaliyyət göstərən startap təhsil texnologiyaları üzrə həllər təqdim edir. Platforma müəllim və tələbələr üçün rəqəmsal tədris imkanları yaradır. “Tutorlab” Bakıda startaplar arasında şəhər reytinqində 104-cü, Şərqi Avropa üzrə 6 962-ci, qlobal reytinqdə isə 117 433-cü yerdə qərarlaşıb.
İkinci yeri “Algorithmics” tutur. EdTech sahəsində fəaliyyət göstərən bu şirkət uşaqlar və yeniyetmələr üçün proqramlaşdırma və rəqəmsal bacarıqların öyrədilməsi üzrə beynəlxalq layihələr həyata keçirir. Şirkət 2014-cü ildə yaradılıb və ABŞ-ın Boston şəhərində yerləşir. “Algorithmics” Bakıda startaplar üzrə şəhər reytinqində 2-ci, Şərqi Avropa üzrə 260-cı, qlobal reytinqdə isə 6 486-cı yerdə qərarlaşıb.
Üçüncü sırada “Imajin” yer alıb. Startap proqram təminatı və məlumat texnologiyaları sahəsində fəaliyyət göstərir və əsasən VR/AR (virtual və artırılmış reallıq) texnologiyalarına yönəlib. “Imajin” Bakıda şəhər reytinqində 109-cu, Şərqi Avropa üzrə 6 433-cü, qlobal reytinqdə isə 103 945-ci yerdə qərarlaşıb.

Опубликован список стартапов в Баку, привлекших наибольшие инвестиции в 2026 году.
По информации Valyuta.az, три стартапа, получившие наибольшие инвестиции, привлекли в общей сложности более 84,3 миллиона долларов. Сообщается, что объем инвестиций, привлеченных стартапом «Tutorlab», на 2,05% превышает показатель «Algorithmics».
На первом месте в списке находится «Tutorlab». Стартап в сфере EdTech предоставляет решения в области образовательных технологий. Платформа создает цифровые возможности обучения для учителей и студентов. В рейтинге стартапов Баку «Tutorlab» занимает 104 место, в рейтинге Восточной Европы — 6 962 место, в мировом рейтинге — 117 433 место.
Второе место занимает «Algorithmics». Эта компания из сектора EdTech реализует международные проекты по обучению программированию и цифровым навыкам для детей и подростков. Компания основана в 2014 году и базируется в Бостоне, США. В рейтинге стартапов Баку «Algorithmics» занимает 2-е место, в Восточной Европе — 260-е, в мировом рейтинге — 6 486-е.
Третье место занимает «Imajin». Стартап работает в области программного обеспечения и информационных технологий, специализируясь на технологиях VR/AR (виртуальной и дополненной реальности). В рейтинге Баку «Imajin» занимает 109 место, в Восточной Европе — 6 433 место, в мировом рейтинге — 103 945 место.
Все новостиzypl.ai привлёк $2 млн инвестиций
12.03.2026Компании почему повышают зарплату работнику, желающему уволиться?
12.03.2026Бесплатный подарок превратился в бизнес стоимостью в миллиарды? — История «Wrigley»«Wrigley» - УТРЕННЕЕ ЧТЕНИЕ