Texnologiya nəhəngi "Apple" yeni proqram təminatı yeniləməsi ilə birlikdə istifadəçilərə bir neçə yeni emoji təqdim etməyə hazırlaşır.
Valyuta.az xəbər verir ki, şirkətin hazırda beta mərhələsində sınaqdan keçirdiyi iOS 26.4 yeniləməsinə daxil ediləcək emojilər arasında ən çox diqqət çəkən isə “Distorted Face” adlanan yeni simvoldur.
Məlumata görə, yeniləmənin mart ayının sonlarında təqdim olunacağı gözlənilir. Yeniliklər paketinə "Apple Music" və "Apple Podcasts" üçün funksiyalarla yanaşı ümumilikdə 8 yeni emoji də daxil olacaq.
Yeni emojilər arasında toz buludu, qatil balina (orca), torpaq sürüşməsi və Bigfoot kimi simvollar da yer alır. Lakin sosial şəbəkələrdə ən çox müzakirə olunan emoji məhz “Distorted Face” olub.
Qızarmış və böyük gözlü ifadəsi ilə seçilən bu emoji xüsusilə Gen Z istifadəçiləri arasında populyar olan “deep-fried emoji” memlərinə bənzəyir.
Qeyd edək ki, ötən il "Apple" “Face With Bags Under Eyes” adlı emoji təqdim edib. Yeni “Distorted Face” isə daha çox təəccüb və çaşqınlıq kimi reaksiyaları ifadə etmək üçün nəzərdə tutulub.

Технологический гигант «Apple» готовится представить пользователям несколько новых эмодзи в рамках обновления программного обеспечения.
Как сообщает Valyuta.az, компания в настоящее время тестирует обновление iOS 26.4 на этапе бета, в которое войдут новые эмодзи, среди которых особенно выделяется символ под названием «Distorted Face».
Ожидается, что обновление будет представлено в конце марта. В пакет новшеств войдут функции для «Apple Music» и «Apple Podcasts», а также всего восемь новых эмодзи.
Новые эмодзи включают образы пылевого облака, косатки (orca), оползня и бигфута. Однако в социальных сетях самым обсуждаемым стал именно эмодзи «Distorted Face».
Эмодзи с покрасневшим и увеличенными глазами напоминает «deep-fried emoji» мемы, которые особенно популярны среди пользователей поколения Z.
Отметим, что в прошлом году «Apple» представила эмодзи «Face With Bags Under Eyes». Новый «Distorted Face» предназначен для выражения удивления и замешательства.