Bakının icra hakimiyyətlərində yeni sektorlar yaradıldı
Valyuta.az xəbər verir ki, Manset.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, edilən dəyişikliklərdən sonra icra hakimiyyətlərində bir sıra şöbələr ləğv edilərək sektor adlandırılıb. Ləğv edilən şöbələrin müdir vəzifələri isə icra başçılarının müavinlərinə həvalə edilib. Bundan sonra icra başçısının müavinləri müavin vəzifəsi ilə bərabər şöbə müdiri vəzifəsini də həyata keçirəcəklər.
Ləğv edilən şöbələr bunlardır: ərazi-təşkilat məsələləri şöbəsi, ictimai-siyasi məsələlər şöbəsi, sosial-iqtisadi inkişafın təhlili şöbəsi, memarlıq və tikinti şöbəsi, rayon təsərrüfat məsələləri şöbəsi.
Bütün bu şöbələrin rəhbərlərin səlahiyyəti icra başçısının müavininə verilib. Həmin o şöbələrin tabeliyində isə sektor müdiri vəzifəsi təsis edilib. Həyata keçirilən struktur dəyişikliklərində sonra icra hakimiyyətlərində bir sıra kadr islahatları da aparılıb.

В исполнительных властях Баку проведены структурные реформы и созданы новые секторы
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Manset.az, в результате реформ в исполнительных властях были упразднены ряд отделов, которые преобразованы в секторы. Должности начальников ликвидированных отделов переданы заместителям глав исполнительной власти. Таким образом, заместители глав будут совмещать должность заместителя с функциями руководителя соответствующего подразделения.
В частности, упразднены следующие отделы: отдел территориально-организационных вопросов, отдел общественно-политических вопросов, отдел анализа социально-экономического развития, отдел архитектуры и строительства, а также отдел хозяйственных вопросов района.
Полномочия руководителей всех перечисленных отделов переданы заместителям глав исполнительной власти, а в их подчинении учреждена должность заведующего сектором. После проведения структурных изменений в исполнительных органах также были осуществлены кадровые реформы.