Bakı Dövlət Rabitə və Nəqliyyat Kollecinə yeni təyinat olub
Valyuta.az xəbər verir ki, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin sədrinin müvafiq əmri ilə Səbuhi Qurbanova Azərbaycan Texniki Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən həmin kollecin direktoru vəzifəsinin icrası həvalə olunub.
Qeyd edək ki, S.Qurbanov ötən il həmin kollecin tədris işləri üzrə direktor müavini vəzifəsinə təyin edilmişdi.
O, bakalavriat təhsilini Bakı Dövlət Universitetində "Riyaziyyat", magistratura təhsilini isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində "Biznesin təşkili və idarə edilməsi" ixtisasları üzrə alıb. Əmək fəaliyyətinə Şəki şəhər 11 nömrəli orta məktəbdə riyaziyyat müəllimi kimi başlayan S.Qurbanov sonradan həmin məktəbdə direktor müavini, Şəki şəhər 20 nömrəli orta məktəbdə direktor, həmçinin Şəki-Zaqatala Regional Təhsil İdarəsində baş məsləhətçi vəzifələrində çalışıb.
2016-cı ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamı ilə "Tərəqqi" medalı ilə təltif olunub.
"Qida məhsullarının bahalaşması davam edə bilər" - VİDEO
Texnologiya müasir avtomobilləri ölüm tələsinə çevirirmi?
"iPhone" dünyanın aktiv smartfon bazasının 1/4-ni tutur
Azərbaycan "Microsoft"la Rəqəmsal Bacarıq Mərkəzinin yaradılmasını müzakirə edib
"Paramount" "Warner Bros."a görə 2,8 milyard dollar cərimə ödəməyə hazırdır
"Temu" bağlamaları gömrükdə ilişib qalanlara ŞAD XƏBƏR – Çarəsi tapıldı
İlham Əliyev: Azərbaycan iqtisadiyyatına son 20 il ərzində 350 milyard dollardan çox sərmayə qoyulub
İlham Əliyevin sədrliyi ilə "Azərbaycanın yeni rəqəmsal arxitekturası" adlı vahid fəaliyyət planına həsr olunmuş müşavirə keçirilib

В Бакинском государственном колледже связи и транспорта назначено новое руководство.
По информации Valyuta.az, согласно соответствующему распоряжению председателя Государственного агентства по науке и высшему образованию, обязанности директора указанного колледжа при Азербайджанском техническом университете возложены на Сабухи Гурбанова.
Отметим, что в прошлом году С.Гурбанов был назначен заместителем директора по учебной части данного колледжа.
Он получил бакалаврское образование в Бакинском государственном университете по специальности «Математика», а магистерскую степень — в Азербайджанском государственном экономическом университете по специальности «Организация и управление бизнесом». Трудовую деятельность начал учителем математики в средней школе №11 города Шеки, затем работал заместителем директора в той же школе, директором средней школы №20 города Шеки, а также старшим консультантом в Региональном управлении образования Шеки-Закатала.
В 2016 году удостоен медали «Таракки» согласно соответствующему указу Президента Азербайджанской Республики.