AzInTelecom-da yüksək vəzifəyə TƏYİNAT
zərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqi (AZCON)-un tərkibində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC-də yeni təyinat olub.
Valyuta.az "Banker.az"a istinadən xəbər verir ki, Sadiq Yolçuyev AzInTelecom-da Baş icraçı direktorun müavini vəzifəsinə təyin edilib.
O, 2024-cü ilin dekabr ayından “AzInTelecom” MMC-də İdarə Heyətinin üzvü olub.
S.Yolçuyev Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankında Böyük təhlükəsizlik inzibatçısı, Dövlət Xəzinədarlığı Agentliyində İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin müdir müavini vəzifələrində çalışıb.
Sadiq Yolçuyev Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi riyaziyyat ixtisası üzrə bakalavr dərəcəsi, İnformatika və hesablama texnikası, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının Avtomatlaşdırılmış layihələşdirmə sistemləri (sahələr üzrə) ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.

В составе Азербайджанского транспортного и коммуникационного холдинга (AZCON) наблюдаются изменения в компании «AzInTelecom» ООО.
По информации Valyuta.az со ссылкой на Banker.az, Садиг Ёлчуев назначен на должность заместителя генерального директора в «AzInTelecom» ООО.
С декабря 2024 года он является членом Совета Директоров «AzInTelecom» ООО.
С.Ёлчуев ранее работал старшим специалистом по безопасности в Центральном банке Азербайджанской Республики, заместителем начальника отдела информационных технологий в Государственном агентстве казначейства.
Садиг Ёлчуев получил степень бакалавра по прикладной математике в Бакинском государственном университете, а также магистерское образование в области информатики и вычислительной техники и в направлении автоматизированных систем проектирования (по специальностям) Азербайджанской государственной нефтяной академии.