“Assist Finance İnvestisiya Şirkəti” ASC dövriyyə itkisi ilə üzləşib.
Valyuta.az xəbər verir ki, şirkətin 2025-ci ilin yanvar-dekabr aylarında daxili birjada dövriyyəsi 1,604 əqd üzrə 4 mlrd. 328 mln. 818 min 066 manat manat təşkil edib.
Bu isə 2024-cü ilin eyni dövrünə nisbətən 29,18% və ya 1 mlrd. 782 mln. 378 min 186 manat azdır. 2024-cü ilin yanvar-dekabr aylarında investisiya şirkətinin BFB-dəki dövriyyəsi 2,150 əqd üzrə 6 mlrd. 111 mln. 196 min 252 manat olub.
2025-ci ilin yanvar-dekabr ayları üzrə “Assist Finance”ın bir əqdinin orta dəyəri 2,70 milyon manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin eyni dövrünə nisbətən 140 min manat və ya 4,9% azdır. Ötən ilin eyni dövründə bu rəqəm 2,84 milyon manat təşkil edib.
Hesabat dövründə “Assist Finance”ın dövriyyəsinin 3,3 mlrd. manatı repo əməliyyatlarının, 123,5 mln. manatı dövlət istiqrazlarının, 705,2 mln. manatı korporativ istiqrazların, 150,3 mln. manatı Mərkəzi Bankın notlarının, 770,7 min manatı isə səhmlərin payına düşüb.
Xatırladaq ki, “Assist Finance Investisiya Şirkəti” ASC 2018-ci ildə qeydiyyata alınıb.
Bütün xəbərlərİntriqalı işçi peşəkardırsa, işə götürək? - Ekspert
15.01.2026ABŞ 75 ölkə üçün immiqrant vizalarını dayandırır - Siyahıda Azərbaycan da var
15.01.2026“AccessBank”ın kredit təşkilatları və digər maliyyə institutlarına borcu 335 milyon manata çatıb

Акционерное общество Assist Finance İnvestisiya Şirkəti столкнулось со снижением объёма торгов.
Как сообщает Valyuta.az, в январе–декабре 2025 года оборот компании на внутреннем рынке составил 4 млрд 328 млн 818 тыс. 066 манатов по 1 604 сделкам.
Это на 29,18%, или на 1 млрд 782 млн 378 тыс. 186 манатов меньше по сравнению с аналогичным периодом 2024 года. В январе–декабре 2024 года оборот инвестиционной компании на Бакинская фондовая биржа составил 6 млрд 111 млн 196 тыс. 252 маната по 2 150 сделкам.
Средняя стоимость одной сделки «Assist Finance» в январе–декабре 2025 года составила 2,70 млн манатов, что на 140 тыс. манатов, или на 4,9%, меньше по сравнению с тем же периодом прошлого года. В январе–декабре 2024 года данный показатель составлял 2,84 млн манатов.
В отчётный период структура оборота компании выглядела следующим образом: 3,3 млрд манатов пришлись на операции репо, 123,5 млн манатов — на государственные облигации, 705,2 млн манатов — на корпоративные облигации, 150,3 млн манатов — на ноты Центрального банка, а 770,7 тыс. манатов — на операции с акциями.