Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) BOKT “Finans Kredit” MMC-nin və “SF Azerbaijan” BOKT MMC-nin vəzifəli şəxslərini cərimələyib.
Məlumata görə, AMB tərəfindən aparılan cari nəzarət prosesləri çərçivəsində “Bank olmayan kredit təşkilatları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 22.1-ci maddəsinin, “Kredit təşkilatlarının borcalanları haqqında məlumatın Mərkəzləşdirilmiş Kredit Reyestrinə verilməsi Qaydası”nın 3.3-cü bəndinin tələblərinin pozulması səbəbi ilə İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 440.1-ci maddəsinə müvafiq olaraq, Bank olmayan kredit təşkilatı “Finans Kredit” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin vəzifəli şəxsi 1 500 manat, “SF Azerbaijan” Bank olmayan kredit təşkilatı Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin vəzifəli şəxsi isə 2 000 manat məbləğində cərimə edilib.

Центральный банк Азербайджана (ЦБА) оштрафовал должностных лиц НФК «Finans Kredit» ООО и НФК «SF Azerbaijan» ООО.
Об этом сообщает Valyuta.az со ссылкой на ЦБА.
Согласно информации, в рамках текущих контрольных процедур ЦБА, нарушив требования статьи 22.1 Закона Азербайджанской Республики «О небанковских кредитных организациях» и пункта 3.3 Правил передачи информации о заемщиках кредитных организаций в Центральный кредитный реестр, должностное лицо НФК «Finans Kredit» ООО оштрафовано на 1500 манатов, а должностное лицо НФК «SF Azerbaijan» ООО — на 2000 манатов в соответствии со статьей 440.1 Кодекса об административных правонарушениях.