Yanacaqdoldurma və qaz təchizatı obyektlərinin quraşdırılması və istismarı ilə bağlı lisenziya blanklarının yeni formaları təsdiqlənib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bununla bağlı Baş nazir Əli Əsədov müvafiq Qərar imzalayıb.
Qərara əsasən, “Yanacaqdoldurma və qaz təchizatı obyektlərinin quraşdırılması və istismarına ümumi lisenziya”, “Yanacaqdoldurma və qaz təchizatı obyektlərinin quraşdırılmasına xüsusi lisenziya” və “Yanacaqdoldurma və qaz təchizatı obyektlərinin istismarına xüsusi lisenziya” blanklarının formaları təsdiq edilib.
Sənədə görə, yeni blank formaları hökumətin “Lisenziya blanklarının və əlavələrinin hazırlanmasına sifarişin verilməsi, onların bölgüsünün həyata keçirilməsi, blanklardan istifadənin uçotunun və hesabatının aparılması Qaydası”nın, həmçinin lisenziya, ümumi lisenziya və xüsusi lisenziya blanklarının və əlavələrinin formalarının təsdiq edilməsi haqqında 5 avqust 2016-cı il tarixli qərarına əlavə olunub.
Qərarın icrası ilə bağlı müvafiq qurumlar tərəfindən nəzərdə tutulan tədbirlərin həyata keçirilməsi təmin ediləcək.

Утверждены новые формы бланков лицензий на установку и эксплуатацию объектов автозаправки и газоснабжения.
Об этом сообщает Valyuta.az со ссылкой на соответствующее постановление, подписанное премьер-министром Али Асадовым.
Согласно постановлению, утверждены формы бланков «Общая лицензия на установку и эксплуатацию объектов автозаправки и газоснабжения», «Специальная лицензия на установку объектов автозаправки и газоснабжения» и «Специальная лицензия на эксплуатацию объектов автозаправки и газоснабжения».
В документе указано, что новые формы бланков добавлены к Правилам государственного заказа на изготовление лицензионных бланков и дополнений, их распределения, учёта и отчётности, а также к постановлению от 5 августа 2016 года об утверждении форм лицензионных, общих и специальных бланков лицензий и дополнений.