Azərbaycanda unun topdansatış qiymətlərində mart ayında ciddi dəyişiklik qeydə alınmayıb.
Valyuta.az Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, 16 mart 2026-cı il tarixinə ölkədə un istehsalçılarının topdansatış məntəqələrində 50 kq-lıq un kisəsinin qiyməti əsasən 26,10-28,60 manat intervalında formalaşıb.
Aylıq müqayisə göstərir ki, 19 fevral 2026-cı il ilə müqayisədə qiymətlərin böyük hissəsi sabit qalıb. Bununla belə, bəzi müəssisələrdə cüzi dəyişikliklər qeydə alınıb. Belə ki, “ATS Mill” MMC-də 50 kq-lıq un kisəsinin qiyməti 27,70 manatdan 27,50 manata enib. “Orxan Un” MMC-də qiymət 27,70 manatdan 27,80 manata yüksəlib. “Nadir Quliyev adına Bakı-Taxıl” ASC-də isə qiymət 27,55 manatdan 27,70 manata artıb.
Digər əsas istehsalçılarda isə qiymətlər dəyişməz qalıb. Məsələn, “Dəvəçi-Taxıl” MMC-də unun topdansatış qiyməti 26,10 manat, “Dəvəçi-Dəyirman” MMC-də 26,50 manat təşkil edir. “Bakı Taxıl Terminalı” MMC, “Karmen” MMC, “PAK-NUR” firması və bir sıra digər müəssisələrdə isə qiymət 27,70 manat səviyyəsində qalıb.
Eyni zamanda bazarda ən yüksək qiymət “Azeri-Arapoğlu U.S. və T. LTD BM” tərəfindən 28,60 manat, ən aşağı qiymət isə “Dəvəçi-Taxıl” MMC tərəfindən 26,10 manat səviyyəsində təklif olunur.

В Азербайджане в марте не зафиксировано существенных изменений в оптовых ценах на муку.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Государственную службу по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком, по состоянию на 16 марта 2026 года на оптовых пунктах производителей цена 50-килограммового мешка муки в основном формируется в диапазоне 26,10–28,60 маната.
Сравнение с предыдущим месяцем показывает, что по сравнению с 19 февраля 2026 года большинство цен осталось стабильным. Тем не менее на отдельных предприятиях зафиксированы незначительные изменения. Так, в компании «ATS Mill» ООО цена 50-килограммового мешка муки снизилась с 27,70 до 27,50 маната. В компании «Orxan Un» ООО цена выросла с 27,70 до 27,80 маната. В ОАО «Bakı-Taxıl» имени Надира Гулиева цена увеличилась с 27,55 до 27,70 маната.
У других крупных производителей цены остались без изменений. Например, в компании «Dəvəçi-Taxıl» ООО оптовая цена муки составляет 26,10 маната, а в «Dəvəçi-Dəyirman» ООО — 26,50 маната. В компаниях «Bakı Taxıl Terminalı» ООО, «Karmen» ООО, фирме «PAK-NUR» и ряде других предприятий цена остаётся на уровне 27,70 маната.
В то же время самая высокая цена на рынке предлагается компанией «Azeri-Arapoğlu U.S. və T. LTD BM» — 28,60 маната, а самая низкая — компанией «Dəvəçi-Taxıl» ООО — 26,10 маната.