2025-ci ilin IV rübündə “Unibank”ın ticarət və investisiya qiymətli kağızları üzrə faiz gəlirləri 3 milyon 738 min manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 953 min manat və ya 20,31% azdır.
Hesabat dövründə bank müştərilərə depozitlər üzrə 75 milyon 814 min manat faiz ödəyib. Bu məbləğ 2024-cü illə müqayisədə 12 milyon 840 min manat və ya 20,39% çoxdur. Cəlb edilmiş kreditlərə görə ödənilən faizlər də artaraq 10 milyon 363 min manatdan 19 milyon 929 min manata çatıb.
Depozitlərin ümumi həcmi 1 milyard 377 milyon 937 min manat olub. Bunun 1 milyard 89 milyon 67 min manatı fiziki şəxslərin, 288 milyon 870 min manatı isə hüquqi şəxslərin depozitlərinin payına düşür.
Müvafiq olaraq, bu göstəricilər 132 milyon 638 min manat və ya 13,87%, 40 milyon 639 min manat və ya 16,38% artım göstərib.
2025-ci ilin hesabat dövründə “Unibank” 25 milyon 781 min manat xalis mənfəət əldə edib. Bu da əvvəlki ilin yanvar-dekabr ayları ilə müqayisədə 26,4% çoxdur.
Bankın ümumi faiz xərcləri 30,45% və ya 23 milyon 785 min manat artaraq 101 milyon 921 min manata çatıb. Qeyri-faiz xərcləri isə 5,7% artaraq 219 milyon 462 min manat təşkil edib.

Процентные расходы «Unibank» увеличились более чем на 23 млн манатов
В IV квартале 2025 года процентные доходы «Unibank» по торговым и инвестиционным ценным бумагам составили 3 млн 738 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, по сравнению с аналогичным периодом 2024 года данный показатель сократился на 953 тыс. манатов, или на 20,31%.
В отчетном периоде банк выплатил клиентам по депозитам проценты на сумму 75 млн 814 тыс. манатов, что на 12 млн 840 тыс. манатов, или на 20,39% больше по сравнению с 2024 годом. Процентные выплаты по привлеченным кредитам также выросли — с 10 млн 363 тыс. манатов до 19 млн 929 тыс. манатов.
Совокупный объем депозитов составил 1 млрд 377 млн 937 тыс. манатов. Из этой суммы 1 млрд 89 млн 67 тыс. манатов пришлись на депозиты физических лиц, а 288 млн 870 тыс. манатов — на депозиты юридических лиц.
Соответственно, данные показатели увеличились на 132 млн 638 тыс. манатов, или на 13,87%, и на 40 млн 639 тыс. манатов, или на 16,38%.
В отчетном периоде 2025 года «Unibank» получил чистую прибыль в размере 25 млн 781 тыс. манатов, что на 26,4% больше по сравнению с январем–декабрем предыдущего года.
Общие процентные расходы банка выросли на 30,45%, или на 23 млн 785 тыс. манатов, достигнув 101 млн 921 тыс. манатов. Непроцентные расходы увеличились на 5,7% и составили 219 млн 462 тыс. манатов.