Sənaye kreditləri 2,7 milyard manatı keçib
2026-cı ilin yanvar ayında Azərbaycan banklarının sənaye sahəsi üzrə biznes kredit portfeli 2 milyard 731,2 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, sözügedən sahə üzrə kredit portfeli ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 41,1 milyon manat və ya 1,53% artıb.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin yanvar ayında sənaye sahəsi üzrə banklar tərəfindən verilmiş biznes kreditlərinin həcmi 2 milyard 690,1 milyon manat olub.
Ümumilikdə, 2026-cı ilin yanvar ayında Azərbaycanda bankların biznes kredit portfeli 15 milyard 948,9 milyon manat təşkil edib. Bu göstərici 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 1 milyard 239 milyon manat və ya 8,42% çoxdur.

Объем бизнес-кредитов в промышленном секторе Азербайджана достиг 2,73 млрд манатов в январе 2026 года
В январе 2026 года бизнес-кредитный портфель азербайджанских банков в промышленном секторе составил 2 миллиарда 731,2 миллиона манатов.
Сообщается, что кредитный портфель в данном секторе по сравнению с аналогичным периодом прошлого года увеличился на 41,1 миллиона манатов или на 1,53%.
Отметим, что в январе 2025 года объем бизнес-кредитов, выданных банками в промышленном секторе, составил 2 миллиарда 690,1 миллиона манатов.
В целом, в январе 2026 года кредитный портфель банков в Азербайджане достиг 15 миллиардов 948,9 миллионов манатов. Этот показатель больше, чем в аналогичном периоде 2025 года, на 1 миллиард 239 миллионов манатов или на 8,42%.
Напомним, что в январе 2025 года общий кредитный портфель банков составлял 14 миллиардов 709,9 миллионов манатов.