20 Yanvar - Ümumxalq Hüzn Günü ilə əlaqədar bəzi küçə və prospektlərdə nəqliyyatın hərəkətinə məhdudiyyət qoyulmaqla istiqamətlər dəyişdiriləcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, yanvarın 20-də səhər saat 08:00-dan mərasim qurtaranadək Parlament prospekti ilə kəsişən, birləşən küçələrdə avtomobillərin hərəkəti tam məhdudlaşdırılacaq. Hərəkətin məhdudlaşdırılması 20 Yanvar faciəsi qurbanlarının xatirəsini yad edənlərin rahat, fasiləsiz və təhlükəsiz hərəkətinin təmin olunması məqsədilə həyata keçirilir.
Bununla əlaqədar olaraq, Mikayıl Müşfiq küçəsi və Hüseyn Cavid prospektinin kəsişməsindən, Mikayıl Müşfiq dairəsi ilə Mətbuat prospektinin kəsişməsindən, Mehdi Hüseyn küçəsi, Teleteatr binasının qarşısından, İzzət Nəbiyev, Abbasqulu Abbaszadə küçələrinin kəsişməsindən, yəni Milli Məclisin inzibati binasının arxa hissəsindən Parlament prospekti – Şəhidlər xiyabanı istiqamətinə bütün nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti məhdudlaşdırılaraq istiqamət dəyişdiriləcək.
Bu istiqamətdə şəxsi avtomobillərdən mümkün qədər az istifadə edilməsini, ictimai nəqliyyata üstünlük verilməsi tövsiyə edirik.

В связи с 20 Января — Днем всенародной скорби, на некоторых улицах и проспектах города будет введено ограничение движения транспорта с изменением маршрутов.
Как сообщает Valyuta.az, 20 января с 08:00 утра и до окончания траурных мероприятий будет полностью ограничено движение автомобилей на улицах, пересекающихся и примыкающих к Парламентский проспект. Ограничения вводятся с целью обеспечения беспрепятственного, безопасного и комфортного передвижения граждан, приходящих почтить память жертв трагедии 20 Января.
В этой связи движение всех видов транспорта в направлении Аллея шехидов по Парламентскому проспекту будет ограничено с изменением маршрутов на следующих участках: от пересечения улицы Микаила Мушфига с проспектом Гусейна Джавида, от пересечения круга Микаила Мушфига с проспектом Матбуат, с улицы Мехди Гусейна (перед зданием Телетеатра), а также от пересечения улиц Иззета Набиева и Аббасгулу Аббасзаде, то есть с тыльной стороны административного здания Милли Меджлиса.
В данном направлении рекомендуется по возможности ограничить использование личных автомобилей и отдать предпочтение общественному транспорту.