“Rabitəbank” ASC-də növbəti mühüm kadr təyinatı baş tutub. Bankın uzunillik təcrübəyə və dərin peşəkarlığa malik rəhbər heyət üzvü Natiq Novruzov 17 mart 2026-cı il tarixindən etibarən İdarə Heyətinin sədrinin müavini vəzifəsinə təyin olunub. O, yeni vəzifəsi ilə yanaşı, Baş Risk inzibatçısı kimi fəaliyyətini davam etdirərək bankın risk idarəetmə strategiyasının tətbiqi və təkmilləşdirilməsi istiqamətində rəhbər rolunu davam etdirəcək.
Natiq Novruzov 14 oktyabr 1981-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 2002-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə bakalavr, 2008-ci ildə isə eyni ixtisas üzrə magistr dərəcəsini almışdır. Peşəkar bilik və bacarıqlarını beynəlxalq səviyyədə də inkişaf etdirən Natiq Novruzov 2017-ci ildə Böyük Lüksemburq Hersoqluğu hökuməti tərəfindən həyata keçirilən “Risklərin idarə edilməsi” üzrə sertifikatlaşdırma proqramını, 2021-ci ildə isə Boğaziçi Universitetinin mini MBA proqramını uğurla başa vurmuşdur.
Əmək fəaliyyətinə 2003-cü ildə maliyyə sektorunda başlamış, 2003–2010-cu illər ərzində mühasibatlıq, kreditlərin idarə olunması, monitorinq və filial idarəçiliyi sahələrində müxtəlif vəzifələrdə çalışmışdır. Bu müddət ərzində o, həm əməliyyat, həm də idarəetmə istiqamətində zəngin təcrübə qazanaraq maliyyə və risk sahəsində peşəkar bilik və bacarıqlarını formalaşdırmışdır.
2010-cu ildən etibarən “Kreditlərin Təhlili” şöbəsinin müdiri kimi “Rabitəbank” ASC-də fəaliyyətə başlayan Natiq Novruzov bankda müxtəlif məsul vəzifələrdə çalışmışdır. O, 2011-2013-cü illərdə Risklərin İdarə Edilməsi Departamentində direktor müavini, 2013-2020-ci illərdə isə “Kreditlərin Təhlili” Departamentinin direktoru vəzifələrini icra etmişdir. 2020-2023-cü illərdə Risk üzrə Baş Direktorun müavini kimi fəaliyyət göstərən Natiq Novruzov, 2023-cü ildən etibarən isə Baş Direktor olaraq Rabitəbankın Baş Risk İnzibatçısıdır.
Uzun illər ərzində qazandığı dərin təcrübə ilə seçilən Natiq Novruzovun yeni vəzifədə fəaliyyəti Rabitəbankın dayanıqlı inkişaf strategiyasının daha da möhkəmləndirilməsinə, risk idarəetmə sistemlərinin beynəlxalq standartlara uyğun təkmilləşdirilməsinə və bankın institusional dayanıqlılığının daha yüksək səviyyəyə çatdırılmasına mühüm töhfə verəcək.
Qeyd edək ki, hal-hazırda “Rabitəbank” ASC 19 region və Bakı şəhəri üzrə ümumilikdə 31 xidmət məntəqəsi, 78 ATM-i, “Rabita Mobile” tətbiqi, İnternet Bankçılıq platforması, “Rabita Business” tətbiqi, “RabitaBot” çatbotu və 133 nömrəli Çağrı Mərkəzi ilə öz müştərilərinə ən müasir standartlar səviyyəsində geniş spektrli bank xidmətləri təqdim edir.
“Rabitəbank”da daha bir kadr təyinatı isə Samir Rzayev olub. Bankın dərin peşəkarlığa və zəngin idarəetmə təcrübəsinə malik rəhbər heyət üzvü Samir Rzayev İdarə Heyətinin sədrinin müavini vəzifəsinə təyin edilib. O, yeni vəzifəsi ilə yanaşı, Bankın Baş Maliyyə inzibatçısı kimi fəaliyyətini də davam etdirərək Rabitəbankın maliyyə strategiyasının icrasında aparıcı rolunu qoruyacaq.
Uzunillik bankçılıq təcrübəsinə və strateji idarəetmə bacarıqlarına malik olan Samir Rzayevin bu vəzifəyə təyin olunması Rabitəbankın davamlı inkişaf strategiyasının, maliyyə dayanıqlığının və korporativ idarəetmə sisteminin daha da gücləndirilməsinə xidmət edir.
Samir Rzayev 12 avqust 1973-cü ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 1996-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühasibat uçotu” fakültəsini bitirmişdir.
O, peşəkar fəaliyyətinə 1995-ci ildə maliyyə sektorunda başlamış və uzun illər ərzində mühasibatlıq, beynəlxalq bank əməliyyatları, treydinq, maliyyə idarəçiliyi və institusional inkişaf sahələrində ardıcıl şəkildə müxtəlif vəzifələrdə çalışmışdır. 1995–2017-ci illər ərzində o, həm əməliyyat, həm də idarəetmə səviyyəsində zəngin təcrübə toplayaraq maliyyə sahəsində dərin bilik və bacarıqlarını formalaşdırmış, xüsusilə biznes proseslərinin optimallaşdırılması, maliyyə nəzarət mexanizmlərinin təkmilləşdirilməsi və institusional idarəetmənin gücləndirilməsi istiqamətində mühüm nəticələr əldə etmişdir. Rəhbər vəzifələrdə çalışdığı dövrdə strateji qərarların qəbulunda aktiv rol oynayan Samir Rzayev bank sektorunda dayanıqlı inkişafın təmin edilməsi, effektiv idarəetmə modelinin qurulması və innovativ yanaşmaların tətbiqi sahəsində peşəkar idarəçi kimi özünü təsdiq etmişdir.
2017-ci ildən etibarən “Rabitəbank” ASC-də fəaliyyət göstərən Samir Rzayev hazırda Bankın Maliyyə və İnfrastruktur üzrə Baş direktoru kimi maliyyə idarəetməsi, infrastruktur layihələri və strateji təşəbbüslərin həyata keçirilməsində aktiv iştirak edir.
Bu təyinat Rabitəbankın strateji inkişaf xəttində növbəti mühüm addım olmaqla yanaşı, Bankın maliyyə idarəetməsində yüksək peşəkarlıq, güclü liderlik və dayanıqlı nəticələrə əsaslanan yanaşmasının davamlılığını təmin edəcək.

В ПАО «Rabitəbank» состоялось ещё одно важное кадровое назначение. Член руководящего состава банка с многолетним опытом и высокой профессиональной компетенцией Натиг Новрузов с 17 марта 2026 года назначен заместителем председателя Правления. Совмещая новую должность, он продолжит свою работу в качестве Главного риск-менеджера, играя ключевую роль в реализации и совершенствовании стратегии управления рисками банка.
Натиг Новрузов родился 14 октября 1981 года в Баку. В 2002 году получил степень бакалавра по специальности «Бухгалтерский учёт и аудит» в Азербайджанском государственном экономическом университете, а в 2008 году — магистерскую степень по той же специальности. С целью повышения профессиональных знаний и навыков на международном уровне Натиг Новрузов в 2017 году успешно прошёл программу сертификации по управлению рисками, организованную правительством Великого Герцогства Люксембург, а в 2021 году завершил мини-MBA программу в Университете Босфора.
Свой профессиональный путь он начал в 2003 году в финансовом секторе, где с 2003 по 2010 год занимал различные позиции в области бухгалтерии, управления кредитами, мониторинга и управления филиалами. За это время он приобрёл богатый опыт как в операционной деятельности, так и в управлении, сформировав глубокие знания и компетенции в областях финансов и управления рисками.
С 2010 года Натиг Новрузов начал свою работу в ПАО «Rabitəbank» в качестве руководителя отдела кредитного анализа. В последующем он занимал разные ответственные посты: с 2011 по 2013 год — заместитель директора Департамента управления рисками, с 2013 по 2020 год — директор Департамента кредитного анализа. В период 2020–2023 годов он исполнял обязанности заместителя Главного директора по рискам, а с 2023 года является Главным риск-инспектором ПАО «Rabitəbank».
Богатый опыт, накопленный Натигом Новрузовым за долгие годы, позволит ему на новой должности внести значительный вклад в укрепление стратегии устойчивого развития «Rabitəbank», совершенствование систем управления рисками в соответствии с международными стандартами и повышение институциональной устойчивости банка.
Стоит отметить, что в настоящее время ПАО «Rabitəbank» обслуживает своих клиентов через 31 сервисный центр в 19 регионах и г. Баку, 78 банкоматов, мобильное приложение «Rabita Mobile», платформу интернет-банкинга, приложение «Rabita Business», чат-бот «RabitaBot» и колл-центр по номеру 133, предлагая широкий спектр банковских услуг на современном уровне.
В ПАО «Rabitəbank» также состоялось кадровое назначение Самира Рзаева. Опытный руководитель с глубокой профессиональной и управленческой экспертизой Самир Рзаев назначен заместителем председателя Правления банка. Совмещая новую должность, он продолжит выполнять обязанности Главного финансового инспектора, играя ведущую роль в реализации финансовой стратегии «Rabitəbank».
Назначение Самира Рзаева на эту должность направлено на укрепление стратегии устойчивого развития, финансовой стабильности и корпоративного управления ПАО «Rabitəbank».
Самир Рзаев родился 12 августа 1973 года в Баку. В 1996 году окончил факультет бухгалтерского учёта Азербайджанского государственного экономического университета.
Он начал свою профессиональную деятельность в финансовом секторе в 1995 году, занимая различные позиции в областях бухгалтерского учёта, международных банковских операций, трейдинга, финансового менеджмента и институционального развития. В период с 1995 по 2017 год он приобрёл ценный опыт как на операционном, так и на управленческом уровнях, сформировав глубокие знания в финансовой сфере, особенно в оптимизации бизнес-процессов, совершенствовании механизмов финансового контроля и укреплении институционального управления. Работая на руководящих должностях, Самир Рзаев играл активную роль в принятии стратегических решений, зарекомендовав себя как профессиональный управленец, способствующий устойчивому развитию банковского сектора, построению эффективных моделей управления и внедрению инновационных подходов.
С 2017 года Самир Рзаев работает в ПАО «Rabitəbank» в должности Главного директора по финансам и инфраструктуре, активно участвуя в управлении финансами, реализации инфраструктурных проектов и стратегических инициатив.
Это назначение является важным шагом на пути стратегического развития ПАО «Rabitəbank» и обеспечит преемственность высокого профессионализма, сильного лидерства и ориентированного на устойчивые результаты подхода в финансовом управлении банка.