"Qoç ət" Məhəmməd Quliyevdən şikayət etdi
Valyuta.az xəbər verir ki, iş qaldırılmasının əsası Qoç ət Kəndli Fermer Təsərrüfatı MMC-nin şikayəti olub. Müraciətə Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyi tərəfindən baxılıb və fiziki şəxs Quliyev Məhəmməd Bayraməli oğlu barəsində araşdırma aparılıb.
Araşdırma zamanı Azərbaycan Respublikası Rəqabət Məcəlləsinin 22.1.3-cü maddəsinin tələblərinin pozulması əlamətləri aşkar edilib. Belə ki, “Qoç ət” əmtəə nişanından istifadə ilə bağlı haqsız rəqabət hallarına yol verildiyi müəyyən olunub.
Nəticədə işə baxılması yekunlaşdırılıb və yol verilmiş haqsız rəqabət hallarının aradan qaldırılması, həmçinin bu cür halların gələcəkdə təkrarlanmaması barədə müvafiq göstəriş verilib.

По обращению ООО «Qoç ət» — крестьянско-фермерское хозяйство — возбуждено дело в отношении физического лица.
Как сообщает Valyuta.az, основанием для возбуждения дела стала жалоба ООО «Qoç ət» — крестьянско-фермерское хозяйство. Обращение было рассмотрено Государственное агентство по контролю за антимонопольной деятельностью и потребительским рынком, после чего в отношении физического лица — Гулиева Мухаммеда Байрамали оглы — была проведена проверка.
В ходе расследования были выявлены признаки нарушения требований статьи 22.1.3 Кодекса о конкуренции Азербайджанской Республики. В частности, установлено, что имели место случаи недобросовестной конкуренции, связанные с использованием товарного знака «Qoç ət».
По итогам рассмотрения дела были даны соответствующие предписания об устранении допущенных фактов недобросовестной конкуренции, а также о недопущении подобных нарушений в будущем.