Keçmiş bankirə Maliyyə Nazirliyində vəzifə verildi
Həmçinin Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyində şöbə müdirinin müavini vəzifəsini də icra edir. S.Ağazadə bundan əvvəl 2024-2026-cı illərdə “Azərşəkər” MMC-də daxili audit departamentinin rəhbəri, 2022-2025-ci illərdə “AFB Bank” ASC-də, 2023-2025-ci illərdə isə “AZSIĞORTA” ASC-də audit komitəsinin üzvü, 2018-2019-cu illərdə “Bank VTB (Azerbaijan)”da risklərin təhlili və hesabatlılıq metodologiyası şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
O, 2010-2014-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (“UNEC”) beynəlxalq biznes ixtisası üzrə bakalavr, 2014-2016-cı illərdə isə həmin universitetdə maliyyə ixtisası üzrə Biznesin idarə edilməsi magistr (MBA) təhsili alıb.

В Министерстве финансов Азербайджанской Республики произошло назначение.
Кроме того, он также выполняет обязанности заместителя начальника отдела в Министерстве финансов Азербайджанской Республики. Ранее С. Агазаде в 2024–2026 годах работал руководителем департамента внутреннего аудита в ООО «Азершекер», в 2022–2025 годах — в АО «AFB Bank», в 2023–2025 годах — членом аудиторского комитета АО «AZSIĞORTA», а в 2018–2019 годах — начальником отдела анализа рисков и методологии отчетности в «Банк ВТБ (Азербайджан)».
В 2010–2014 годах он получил образование бакалавра по специальности «Международный бизнес» в Азербайджанском государственном университете экономики («UNEC»), а в 2014–2016 годах — степень магистра по специальности «Управление бизнесом» (MBA) по финансовой специальности в том же университете.