İslam İnkişaf Bankı həmişə üzv ölkələri qonşu ölkələrlə birlikdə işləməyə çağırır. Azərbaycanla əməkdaşlığımız başlayandan indiyədək 1,3 milyard dollarlıq layihələrə vəsait yatırmışıq.
Valyuta.az "Azərtac"a istinadən xəbər verir ki, bunu İslam İnkişaf Bankı Qrupunun sədri Məhəmməd Süleyman Əl-Casir İslam İnkişaf Bankı (İİB) Qrupunun 51-ci İllik Toplantıları çərçivəsində keçirilən “Davamlı Rifah Naminə Regional İnteqrasiya” mövzusuna həsr olunmuş yüksəksəviyyəli qeyri-rəsmi müzakirədə deyib.
“Bakıya son səfərim zamanı Ələt Azad İqtisadi Zonasında oldum. Bu infrastruktur ölkənin ixrac və idxal imkanlarının genişləndirilməsinə xidmət edir. Bu cür layihələr dənizə çıxışı olmayan ölkələrin logistik çətinliklərini qismən kompensasiya etməyə imkan verir”, - deyə İİB sədri əlavə edib.

Исламский банк развития всегда призывает страны-члены работать совместно с соседними государствами. С начала нашего сотрудничества с Азербайджаном мы профинансировали проекты на сумму $1,3 млрд.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на «Азертадж», об этом заявил председатель Группы Исламского банка развития Мухаммад Сулейман Аль-Джассер в ходе высокоуровневой неформальной дискуссии на тему «Региональная интеграция во имя устойчивого процветания», прошедшей в рамках 51-х ежегодных заседаний Группы Исламского банка развития.
«Во время моего последнего визита в Баку я посетил Алятскую свободную экономическую зону. Эта инфраструктура служит расширению экспортных и импортных возможностей страны. Подобные проекты позволяют частично компенсировать логистические трудности стран, не имеющих выхода к морю», — добавил председатель ИБР.