Göyçay Rayon İcra Hakimiyyətində aparılan struktur dəyişikliyi ilə bağlı 31 vəzifə ləğv edilib.
Valyuta.az "Oxu.az"a istinadən xəbər verir ki, icra başçısı Orxan Mürsəlovun sərəncamı ilə həmin əməkdaşların dövlət qulluğuna xitam verilib və onlar ehtiyat kadr siyahısına əlavə olunublar.
Məlumata görə, vəzifəsini itirənlərdən 26 nəfər kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsinin müavini, nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibidir. Digər şəxslər isə Göyçay Rayon İcra Hakimiyyətində müəyyən vəzifələrdə çalışanlardır.
Məlumata görə, vəzifəsi ləğv edilənlərdən 4 nəfər icra hakimiyyəti və tabe qurumlarda digər vəzifələrə təyin edilsə də, hazırda 27 şəxs işsizdir.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl icra hakimiyyəti orqanlarında aparılan struktur dəyişikliyi ilə əlaqədar Ağsu Rayon İcra Hakimiyyətinin 14 əməkdaşı, Tovuz Rayon İcra Hakimiyyətinin isə 43 əməkdaşı, Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin isə 38 əməkdaşı, Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin isə 36 əməkdaşı vəzifələrindən azad ediliblər.

В связи с проведённой структурной реформой в Исполнительной власти района Гёйчай были упразднены 31 должность.
Valyuta.az со ссылкой на Oxu.az сообщает, что по распоряжению главы исполнительной власти Орхана Мурсалова указанные сотрудники были уволены из государственной службы и внесены в список резервных кадров.
По данным источников, из уволенных 26 человек занимали должности заместителей представителей сельских административных территорий, а также главных советников и главных бухгалтеров представительств. Остальные занимали различные должности в Исполнительной власти района Гёйчай.
Сообщается, что 4 человека из числа уволенных были назначены на другие должности в исполнительной власти и подчинённых органах, однако на данный момент 27 человек остаются без работы.
Отметим, что ранее в связи с структурными изменениями в исполнительных органах были освобождены от должностей: 14 сотрудников Исполнительной власти района Агсу, 43 сотрудника Исполнительной власти района Товуз, 38 сотрудников Исполнительной власти района Джалилабад, 36 сотрудников Исполнительной власти района Губа.