Daha bir rayonda kütləvi ixtisar - 46 nəfər işsiz qaldı
İcra hakimiyyəti orqanlarında aparılan struktur dəyişiklikləri ilə əlaqədar Şəmkir Rayon İcra Hakimiyyətində də ixtisarlar aparılıb.
Valyuta.az "Oxu.az"a istinadən xəbər verir ki, aparılan struktur dəyişikliyi ilə əlaqədar icra hakimiyyətinin 53 vəzifə ləğv edilib və nəticədə həmin şəxslər işlərini itiriblər. İcra başçısı Rəşad Tağıyevin sərəncamı ilə həmin əməkdaşların dövlət qulluğuna xitam verilib və onlar ehtiyat kadr siyahısına əlavə olunublar. Vəzifələri ləğv edilənlərdən 7 nəfər müvafiq icra hakimiyyətinin əlaqədar qurumlarında işlə təmin olunsa da, 46 nəfər ehtiyat kadr siyahısında qalıb.
Məlumata görə, vəzifələrini itirənlərdən 48 nəfər kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsinin müavini, nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibidir. Digər şəxslər isə icra hakimiyyətində müəyyən vəzifələrdə çalışanlardır.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl icra hakimiyyəti orqanlarında aparılan struktur dəyişiklikləri ilə əlaqədar Ağsu Rayon İcra Hakimiyyətinin 14 əməkdaşı, Tovuz Rayon İcra Hakimiyyətinin 43 əməkdaşı, Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin 38 əməkdaşı, Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin 36 əməkdaşı, Göyçay Rayon İcra Hakimiyyətinin 27 əməkdaşı, Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyətinin isə 44 əməkdaşı, Bərdə Rayon İcra Hakimiyyətinin 43 əməkdaşı, Ağdam Rayon İcra Hakimiyyətindən isə 54 nəfər vəzifələrindən azad ediliblər.
Bütün xəbərlərAzərbaycanda əmək miqrasiyası üzrə sazişlər hazırlanacaq
31.03.2026Azərbaycanda iş yerlərində ayrı-seçkilik və qısnamaya qarşı hüquqi baza gücləndirilə bilər

Исполнительная власть Шамкира провела масштабные сокращения: 53 должности упразднены
В связи с проведёнными структурными изменениями в исполнительных органах, в Шамкирском районном исполнительном комитете также были проведены сокращения.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Oxu.az, в результате структурных изменений было упразднено 53 должности, и соответствующие сотрудники потеряли работу. По распоряжению руководителя исполнительной власти Рашада Тагиева этим сотрудникам был прекращён государственный гражданский служебный контракт, и они были включены в резерв кадров. Из упразднённых должностей 7 человек были трудоустроены в соответствующих подразделениях исполнительного комитета, в то время как 46 человек остались в резерве кадров.
Согласно информации, из числа потерявших должности 48 человек занимали должности заместителя представителя административно-территориального района и главного консультанта — главного бухгалтера соответствующего исполнительного комитета. Остальные являлись сотрудниками, занимавшими различные должности в исполнительном комитете.
Стоит отметить, что ранее в связи со структурными изменениями в исполнительных органах были освобождены от должностей 14 сотрудников Агсу, 43 — Товузского, 38 — Джалилабадского, 36 — Кубинского, 27 — Гёйчайского, 44 — Ленкоранского городского, 43 — Бардинского и 54 — Агдамского районных исполнительных комитетов.