Bayram günlərində işləyəcək banklar və valyutadəyişmə məntəqələri açıqlandı
31 dekabr-4 yanvar qeyri-iş günlərində ölkədəki bankların filial və şöbələri, eləcə də "Azərpoçt" MMC-nin şöbələri və valyuta mübadiləsi məntəqələri fəaliyyət göstərəcəklər.
Məlumata görə, bayram günlərində ölkəmizdə səfərdə olan turistlərin və ölkə vətəndaşlarının valyuta mübadiləsi xidmətlərinə davamlı çıxış imkanlarının təmin edilməsi məqsədilə ümumilikdə 15 bankın 166 satış nöqtəsi (o cümlədən, 4 bank üzrə 9 satış nöqtəsi 24 saat rejimində olmaqla), "Azərpoçt"un 68 şöbəsi, valyuta mübadiləsinə lisenziya almış 7 valyuta mübadiləsi məntəqəsi və onların əlavə obyekti (o cümlədən, 2-si 24 saat rejimində olmaqla) müştərilərə xidmət göstərəcək.
Bayram günlərində fəaliyyət göstərəcək bankların filial və şöbələrinin, "Azərpoçt"un satış nöqtələrinin və valyuta mübadiləsi məntəqələrinin iş qrafiki ilə aşağıdakı linklər vasitəsilə tanış olmaq mümkündür:

В праздничные дни филиалы банков, «Azərpoçt» и пункты обмена валюты будут работать
С 31 декабря по 4 января филиалы и отделения банков в стране, а также отделения и пункты обмена валюты ООО «Azərpoçt» будут работать в обычном режиме.
Valyuta.az сообщает об этом со ссылкой на Центральный банк Азербайджана.
Согласно информации, с целью обеспечения постоянного доступа туристов, пребывающих в нашей стране, и граждан к услугам обмена валюты в праздничные дни, всего 15 банков предоставят услуги в 166 точках продаж (в том числе 9 точках продаж в 4 банках в круглосуточном режиме), 68 отделениях «Azərpoçt», 7 лицензированных пунктах обмена валюты и их дополнительных объектах (в том числе 2 круглосуточных), которые будут обслуживать клиентов.
Познакомиться с графиками работы филиалов и отделений банков, точек продаж ООО «Azərpoçт» и пунктов обмена валюты, работающих в праздничные дни, можно по следующим ссылкам: