"Bank Respublika" nizamnamə kapitalını artırır
İyunun 16-da, saat 12:00-da "Bank Respublika" ASC-nin səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, yığıncaq Bankın Bakı şəhəri, Xəqani küçəsi, 21 ünvanında yerləşən baş ofisində olacaq.
Yığıncağın gündəliyinə "Bank Respublika"nın 2025-ci il üçün kənar audit yoxlamasının nəticələrinin, investisiya qiymətli kağızlarının emitenti olaraq illik hesabatının təsdiq edilməsi, nizamnamə kapitalının artırılması, nizamnaməsinə əlavə və dəyişikliklərin edilməsi, bu sənədn yeni redaksiyada təsdiq edilməsi, Mükafatlandırma Siyasətinin və Müşahidə Şurasının əsasnaməsinin təsdiqlənməsi daxildir.
Xatırladaq ki, "Bank Respublika" 1992-ci ildə yaradılıb. Onun nizamnamə kapitalı 73,961 milyon manatdır. Bankın səhmlərinin 63,32 %-i Natiq Quliyevə (Müşahidə Şurasının sədri), 18,46 %-i Elçin Quliyevə, 8,47 %-i Namiq Quliyevə, 5,45 %-i Şakir Rəhimova, 4,22 %-i SIDT-yə, 0,08 %-i isə digər şəxslərə məxsusdur.

16 июня в 12:00 состоится очередное общее собрание акционеров ОАО Bank Respublika.
Valyuta.az сообщает, что собрание пройдет в головном офисе банка по адресу: город Баку, улица Хагани, 21.
В повестку дня собрания включены утверждение результатов внешнего аудита Bank Respublika за 2025 год, утверждение годового отчета банка как эмитента инвестиционных ценных бумаг, увеличение уставного капитала, внесение дополнений и изменений в устав, утверждение документа в новой редакции, а также утверждение Политики вознаграждения и положения о Наблюдательном совете.
Напомним, что Bank Respublika был создан в 1992 году. Его уставный капитал составляет 73,961 млн манатов. 63,32% акций банка принадлежат Натигу Гулиеву, председателю Наблюдательного совета, 18,46% — Эльчину Гулиеву, 8,47% — Намигу Гулиеву, 5,45% — Шакиру Рагимову, 4,22% — SIDT, еще 0,08% — другим лицам.