"AzerGold" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin İdarə Heyətinin sədrinin müşavirlərinin sayı 10-a yüksəlib.
Valyuta.az Qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, Fuad Babayev İdarə Heyəti sədrinin müşaviri təyin edilib. Bu barədə qurumun İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov əmr imzalayıb.
Qeyd edək ki, Fuad Babayev 1999-2023-cü illərdə Gənclər və İdman Nazirliyində baş məsləhətçi, sektor müdiri, şöbə müdiri və idarə rəisi vəzifəsində çalışıb. 2023-2025-ci illərdə "İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsində İdarə Heyəti sədrinin müşaviri olub.
Xatırladaq ki, Şahbəddin Musayev, Anar Abdullayev, Əli Əhmədov, Ayşəm Qələmiyeva, Müşfiq Məmmədli, Leyla Sadıxova, Elçin Qasımov, Emin Aslanov və Erkin Vəliyev də Zakir İbrahimovun müşavirləridir.

«AzerGold» председатель назначил себе 10-го советника
Количество советников председателя Правления Закрытого акционерного общества «AzerGold» увеличилось до 10.
По информации Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, Фуад Бабаев назначен советником председателя Правления. Соответствующий приказ подписал председатель Правления Залкир Ибрагимов.
Отметим, что Фуад Бабаев в 1999–2023 годах занимал должности главного советника, руководителя сектора, начальника отдела и руководителя управления в Министерстве молодежи и спорта. В 2023–2025 годах он был советником председателя Правления Государственного историко-архитектурного заповедника «Ичери-шехер».
Напомним, что советниками Залкира Ибрагимова также являются Шахбеддин Мусаев, Анар Абдуллаев, Али Ахмедов, Айшем Галямива, Мушфик Мамедли, Лейла Садыхова, Эльчин Касымов, Эмин Асланов и Эркин Велиев.