Sabah paytaxtın bəzi küçə və prospektləri bağlanacaq
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü ilə əlaqədar bəzi küçə və prospektlərdə nəqliyyatın hərəkətinə məhdudiyyət qoyulmaqla istiqamətlər dəyişdiriləcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Bakı şəhər DYP İdarəsi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, dekabrın 12-də səhər saat 08:00-dan mərasim qurtaranadək Parlament prospekti ilə kəsişən, birləşən küçələrdə avtomobillərin hərəkəti tam məhdudlaşdırılacaq. Hərəkətin məhdudlaşdırılması Ulu Öndər H.Əliyevin xatirəsini yad edənlərin rahat, fasiləsiz və təhlükəsiz hərəkətinin təmin olunması məqsədilə həyata keçirilir. Bununla əlaqədar olaraq, Mikayıl Müşfiq küçəsi və Hüseyn Cavid prospektinin kəsişməsindən, Mikayıl Müşfiq dairəsi ilə Mətbuat prospektinin kəsişməsindən, Mehdi Hüseyn küçəsi, Teleteatr binasının qarşısından, İzzət Nəbiyev, Abbasqulu Abbaszadə küçələrinin kəsişməsindən, yəni Milli Məclisin inzibati binasının arxa hissəsindən Parlament prospekti – Fəxri Xiyaban istiqamətinə bütün nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti məhdudlaşdırılaraq istiqamət dəyişdiriləcək.
Bu istiqamətdə şəxsi avtomobillərdən mümkün qədər az istifadə edilməsini, ictimai nəqliyyata üstünlük verilməsini tövsiyə edirik.

В связи с днем памяти Национального Лидера Гейдара Алиева с ограничением движения транспорта на некоторых улицах и проспектах будут изменены направления движения.
Valyuta.az сообщает, что об этом информирует Управление дорожно-патрульной службы города Баку.
Сообщается, что 12 декабря с 08:00 утра до окончания церемонии движение автомобилей будет полностью ограничено на улицах, пересекающихся и соединяющихся с проспектом Парламента. Ограничение движения осуществляется с целью обеспечения комфортного, беспрерывного и безопасного передвижения для почитателей памяти Великого Лидера Г. Алиева. В связи с этим движение всех транспортных средств будет ограничено и направления изменены от перекрестка улицы Микаил Мушфик с проспектом Гусейна Джевида, от кольца Микаил Мушфик с пересечением с проспектом Метбуат, от улицы Мехди Гусейна, напротив здания Театра телевидения, от пересечения улиц Иззат Набиев и Аббасгулу Аббазаде, то есть с задней части административного здания Милли Меджлиса в направлении проспекта Парламента – Почетного кладбища.
Рекомендуется по возможности минимизировать использование личных автомобилей в этом направлении и отдавать предпочтение общественному транспорту.