Azərbaycanda qeyri-həyat sığorta bazarının ən iri payçısı “PAŞA Sığorta” ASC-də növbəti təyinat baş tutub.
Valyuta.az Banker.az-a istinadən xəbər verir ki, Coşqun İmanquliyev Baş insan resursları inzibatçı təyin edilib.
C.İmanquliyev bundan əvvəl “PAŞA Həyat” Sığorta Şirkətində eyni vəzifədə çalışırdı. İmanquliyev “PAŞA Sığorta”ya ilk transfer deyil. Buna qədər İdarə heyətinin sədri də daxil olmaqla departament direktorları və şöbə müdirlərinə qədər bir sıra rotasiyalar olub..
“PAŞA Sığorta”da Baş insan resursları inzibatçısının kurasiyasında “Lean Agile” ofisi və İnsan resursları və daxili kommunikasiya departamenti var.
2008–2011-ci illərdə “DIA Holding”də İnsan resursları şöbəsində rəhbər vəzifə tutub. Daha sonra 2011–2012-ci illərdə “Milla” şirkətində insan resursları meneceri, 2013–2016-cı illərdə “NORM” şirkətində təşkilati inkişaf və insan resursları komandası rəhbəri kimi fəaliyyət göstərib. 2016–2017-ci illərdə “Gilan FMCG” MMC-də insan resursları üzrə qrup meneceri kimi çalışaraq holdinqin bütün insan resursları strukturuna rəhbərlik edib.
2017–2023-cü illərdə “PAŞA Həyat”da İnsan Resursları və Korporativ Kommunikasiyalar Direktoru vəzifəsində olub və şirkətin liderlik inkişafı, mədəniyyət transformasiyası və rəqəmsal HR təşəbbüslərinə rəhbərlik edib. 2023–2025-ci illərdə isə “PAŞA Həyat”da Baş insan resursları inzibatçı kimi fəaliyyət göstərib.
O, Bakı Mühəndislik Universitetində beynəlxalq hüquq və beynəlxalq münasibətlər üzrə bakalavr dərəcəsi əldə edib (2003–2007). 2019–2020-ci illərdə Duke Universitetində strateji icra proqramını tamamlayıb.

В ОАО «PAŞA Sığorta», крупнейшем участнике рынка нежизненного страхования Азербайджана, состоялось очередное кадровое назначение.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Banker.az, Джошгун Имангулиев назначен главным администратором по управлению человеческими ресурсами.
Ранее Дж. Имангулиев занимал аналогичную должность в страховой компании «PAŞA Həyat». Имангулиев — не первый сотрудник, перешедший в «PAŞA Sığorta»: до этого в компании уже произошёл ряд ротаций — от председателя правления до директоров департаментов и руководителей отделов.
В зону кураторства главного администратора по управлению человеческими ресурсами в «PAŞA Sığorta» входят офис Lean Agile, а также департамент по управлению персоналом и внутренним коммуникациям.
В 2008–2011 годах он занимал руководящую должность в отделе по работе с персоналом компании «DIA Holding». В 2011–2012 годах работал менеджером по управлению персоналом в компании «Milla», в 2013–2016 годах — руководителем команды по организационному развитию и управлению персоналом в компании «NORM». В 2016–2017 годах Имангулиев был групповым менеджером по управлению персоналом в ООО «Gilan FMCG», курируя всю HR-структуру холдинга.
В 2017–2023 годах он занимал должность директора по управлению персоналом и корпоративными коммуникациями в «PAŞA Həyat», где отвечал за развитие лидерства, трансформацию корпоративной культуры и цифровые HR-инициативы. В 2023–2025 годах Имангулиев продолжил карьеру в «PAŞA Həyat» в статусе главного администратора по управлению человеческими ресурсами.
Джошгун Имангулиев окончил Бакинский инженерный университет, получив степень бакалавра по специальностям «международное право» и «международные отношения» (2003–2007 годы). В 2019–2020 годах он завершил программу по стратегическому управлению в Университете Дьюка.