Naxçıvanda dəmir yollarının yenidən qurulmasına başlanılıb
"Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC Naxçıvan Muxtar Respublikasında dəmir yolu infrastrukturunun yenidən qurulmasına başlayıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, bunu "Report"a açıqlamasında səhmdar cəmiyyətinin sədri Rövşən Rüstəmov bildirib.
"Zəngəzur dəhlizinin Naxçıvan hissəsini təşkil edən dəmir yollarının ümumi uzunluğu 188 kilometrdir. Bununla bağlı layihələndirmə işləri artıq başa çatıb. Yeni dəmir yollarının inşasının nə vaxt bitəcəyi isə bilinmir. Çünki onun bir çox komponentləri var", - deyə sədr qeyd edib.

АО «Azərbaycan Dəmir Yolları» начало восстановление железнодорожной инфраструктуры в Нахичеванской Автономной Республике.
Как сообщает Valyuta.az, об этом в интервью агентству «Report» заявил председатель акционерного общества Ровшен Рустамов.
«Общая протяженность железных дорог, составляющих нахичеванскую часть Зангезурского коридора, составляет 188 километров. Проектные работы по этому вопросу уже завершены. Однако срок завершения строительства новых железных дорог неизвестен, так как проект включает множество компонентов», — отметил председатель.