Məşhur maliyyə yazarının milyarddan çox borcu var
Məşhur maliyyə savadlılığı kitabı “Zəngin ata, kasıb ata”nın müəllifi və sahibkar Robert Kiyosaki 1,2 milyard dollar borcu olduğunu etiraf edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə o, “The Iced Coffee Hour” podkastında danışıb. Verilişin aparıcıları Qrem Stefan və Cek Selbi Kiyosakidən bu borcun onu narahat edib-etmədiyini soruşublar. Yazıçı isə belə cavab verib:
“Əgər banka 20 milyon borcunuz varsa, bu, sizin probleminizdir. Amma bir milyard borcunuz var və ödəyə bilmirsinizsə, artıq bu, bankın problemidir”.
Qeyd edək ki, Robert Kiyosaki “Zəngin ata, kasıb ata” kitabını Şeron Lextərlə birlikdə 1997-ci ildə yazıb. Kitabda böyük pul qazanmağı öyrənmək yolları izah olunur və varlı və kasıb insanların dünyagörüşü fərqləndirilir.
Əsər 51-dən çox dilə tərcümə olunub, 109-dan çox ölkədə satışa çıxarılıb və ümumi tirajı 32 milyon nüsxədən çox olub.

Знаменитый финансовый автор задолжал более миллиарда
По данным Valyuta.az, автор знаменитой книги по финансовой грамотности «Богатый папа, бедный папа» и предприниматель Роберт Кийосаки признался, что имеет задолженность в размере 1,2 млрд долларов. Об этом он рассказал в подкасте The Iced Coffee Hour. Ведущие программы Грэм Стефан и Джек Селби поинтересовались, беспокоит ли его такая сумма долга. Писатель ответил следующим образом:
«Если вы должны банку 20 миллионов, это ваша проблема. Но если вы должны миллиард и не можете заплатить — это уже проблема банка».
Отмечается, что Роберт Кийосаки написал книгу «Богатый папа, бедный папа» совместно с Шэрон Лектер в 1997 году. В издании объясняются способы научиться зарабатывать большие деньги и раскрываются различия в мировоззрении богатых и бедных людей.
Произведение было переведено более чем на 51 язык, издано в более чем 109 странах, а общий тираж превысил 32 млн экземпляров.