ABŞ-da fəaliyyət göstərən “7AI” kibertəhlükəsizlik startapı A seriyası sərmayə turunda 130 milyon dollar maliyyə vəsaiti cəlb edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, 2024-cü ildə təsis olunan şirkətin ümumi sərmayəsi 166 milyon dollara yüksəlib.
“7AI” yeni investisiyanı süni intellekt mühəndisliyi və satış komandalarının genişləndirilməsinə yönəldəcək. Şirkət Lior Div və Yonatan Striem Amit tərəfindən yaradılıb. Platforma süni intellekt agentləri vasitəsilə kibertəhlükəsizlik pozuntularını avtomatik aşkar edir, araşdırır və aradan qaldırır. 40-dan çox agentlə çalışan sistem mövcud təhlükəsizlik alətləri ilə inteqrasiya olunur, məlumatların köçürülməsinə ehtiyac yaratmadan analiz imkanı verir.
Aşkarlanan hadisələr əhəmiyyətinə görə sıralanır, təbii dildə izahlarla təqdim olunur. Platforma həmçinin istifadəçilərə təhlükə meyarlarını təyin etməyə və əlavə əmrlər tətbiq etməyə imkan verir.
Proqram təminatı fərdi ehtiyaclara uyğunlaşdırıla bilir. Həll, araşdırma müddətini əhəmiyyətli dərəcədə qısaldır və yanlış pozitivləri 99 faiz azaldaraq komanda yükünü yüngülləşdirir.

Американский стартап в сфере кибербезопасности “7AI” привлек финансирование в размере 130 миллионов долларов в раунде серии A.
Как сообщает Valyuta.az, общая сумма инвестиций компании, основанной в 2024 году, достигла 166 миллионов долларов.
“7AI” направит новые инвестиции на расширение команд инженеров искусственного интеллекта и отдела продаж. Компания была основана Лиором Дивом и Йонатаном Стрием Амитом. Платформа автоматически обнаруживает, исследует и устраняет нарушения кибербезопасности посредством агентов искусственного интеллекта. Система, насчитывающая более 40 агентов, интегрируется с существующими средствами безопасности, предоставляя возможность анализа без необходимости передачи данных.
Обнаруженные инциденты ранжируются по значимости и предоставляются с описаниями на естественном языке. Платформа также позволяет пользователям задавать критерии угроз и применять дополнительные команды.
Программное обеспечение адаптируется под индивидуальные потребности. Решение значительно сокращает время расследования и снижает количество ложных срабатываний на 99%, облегчая нагрузку на команду.