Gömrük generalı bir gündə 637 nəfəri vəzifəyə təyin edib
Dövlət Gömrük Komitəsinin (DGK) "Azərterminalkompleks" Birliyində bir gündə 637 nəfər vəzifəyə qəbul edilib.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, 8 iyul 2025-ci il tarixli sərəncama əsasən, "Azərterminalkompleks" Birliyinin yeni strukturu və ştat cədvəli təsdiq olunub.
Dəyişikliyə əsasən, "Azərterminalkompleks" nəzdində Ərazi Şöbələrinin Əlaqələndirməsi İdarəsi yaradılıb. Həmin idarəyə Mirəli Seyidov rəis təyin edilib.
Ərazi Şöbələrinin Əlaqələndirməsi İdarəsinin Bakı şöbəsinin rəisi vəzifəsinə Əliyev İlkinur Qabil oğlu təyin olunub. Həmçinin Gəncə, Sumqayıt, Şirvan, Balakən, Tovuz, Astara və Xaçmaz şöbələri yaradılıb.
Ümumilikdə yeni yaradılan bu qurumlara 636 nəfər şəxsi heyət rəis, müdir, inspektor, gözətçi, mühafizəçi, karguzarlıq və digər vəzifələrə təyin olunublar.
Bununla bağlı "Azərterminalkompleks” Birliyinin direktoru, general-mayor Kənan Aşurlu bir müddət əvvəl müvafiq əmr imzalayıb.
Qeyd edək ki, DGK-nın sədri, gömrük xidməti general-leytenantı Şahin Bağırov 8 iyul 2025-ci il tarixli əmri ilə "Azərterminalkompleks" Birliyinin Strukturunun və Ştat Cədvəli yenidən hazırlanıb. "Azərterminalkompleks"nin əvvəlki strukturunda yer alan xeyli sayda gömrük əməkdaşı vəzifələrindən azad olunublar.

В «Азертерминалкомплексе» за один день назначили 636 сотрудников
В подведомственном Государственному таможенному комитету (ГТК) объединении «Азертерминалкомплекс» в один день были назначены на должности 637 человек.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, согласно распоряжению от 8 июля 2025 года, утверждены новая структура и штатное расписание объединения «Азертерминалкомплекс».
В рамках изменений была создана Служба координации территориальных отделов, начальником которой назначен Мирали Сеидов.
Руководителем Бакинского отделения этой службы стал Элькинур Алиев, сын Габила Алиева. Кроме того, были созданы подразделения в Гяндже, Сумгайыте, Ширване, Балакене, Товуze, Астаре и Хачмазе.
В целом, в новые подразделения назначены 636 сотрудников — начальники, руководители отделов, инспекторы, охранники, делопроизводители и другие сотрудники.
Соответствующий приказ ранее подписал директор объединения «Азертерминалкомплекс», генерал-майор Кенан Ашурлу.
Отмечается, что председатель ГТК, генерал-лейтенант таможенной службы Шахин Багиров, распоряжением от 8 июля 2025 года утвердил обновленную структуру и штатное расписание объединения.
При этом значительное число сотрудников, занимавших должности в прежней структуре «Азертерминалкомплекса», были освобождены от работы.